Податкові новини

У Ічнянській ДПІ унікальний колектив  – усі ровесники держави!

У Ічнянській ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області всі працівники – однолітки, які народилися у саме у рік проголошення Незалежності України. 30 років – це чудовий вік, коли вже багато знаєш та ще більше хочеш досягти.

16:26 18.08.2021

Щодо особливостей адміністрування рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у 2021 році

У зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) Законом України від 16 січня 2020 року № 466, а також до Бюджетного кодексу України (далі - БКУ) Законом України від 17 вересня 2020 року № 907-ІХ справляння рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів (далі - Рентна плата) у 2021 році має деякі особливості.

16:24 18.08.2021

Одноразове добровільне декларування дає можливість легалізувати доходи, з яких не були сплачені податки

З 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року громадяни матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року.

10:22 18.08.2021

Щодо реєстрації податкових накладних на Чернігівщині

За статистичними даними протягом 7 місяців поточного року платниками Чернігівщини було автоматично зареєстровано у Єдиному реєстрі податкових накладних понад 1,9 млн накладних. З них, за результатами автоматизованого моніторингу відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, призупинено реєстрацію у 13720 випадках, що становить 0,72 відс. від загальної кількості. За результатами розгляду, наданих платниками документів, із 13720 призупинених накладних зареєстровано 7344. Відмовлено у реєстрації лише 449 накладних. Начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк пояснила, що механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів визначено Постановою КМУ від 11 грудня 2019 р № 1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

13:52 17.08.2021

Добровільне декларування та сплата екологічного податку є запорукою проведення заходів захисту довкілля

Фахівці управління податкового адміністрування юридичних осіб Головного управління ДПС у Чернігівській області повідомляють, що протягом 7 місяців до зведеного бюджету області надійшло 33,7 млн грн екологічного податку, що майже на 15 відс. (4,3 млн грн) перевищує показник минулого року.

15:53 10.08.2021

У липні платники Чернігівщини поповнили бюджети на понад 1 мільярд гривень та сплатили 533 мільйони гривень єдиного внеску

У липні 2021 року до бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини сплачено майже 1,1 млрд грн податків та зборів. У порівнянні з липнем 2020 року надходження збільшились на 21 відсоток.

15:52 10.08.2021

Одноразове добровільне декларування: Що потрібно знати

21 липня 2021 року набрав чинності Закон від 15.06.2021 № 1539-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету".

09:57 06.08.2021

На Чернігівщині зупинено спробу незаконного відшкодування ПДВ на суму 1,5 мільйони гривень

До уваги податкових аудиторів Головного управління ДПС у Чернігівські області потрапив суб’єкт господарювання, який займається виробництвом продуктів харчування та подальшою реалізацією цієї продукції за межі митної території України за нульовою ставкою ПДВ, при цьому отримує відшкодування ПДВ з бюджету України.

13:24 03.08.2021