Патронат над дитиною

Які діти можуть перебувати під патронатом?

Діти, які потрапили в складні життєві обставини та за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них,  тому числі:

• новонароджені діти, від яких відмовились батьки;
  • підкинуті, безпритульні діти;
  • діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров’ю;
  • діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
  • діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісті.

Одночасно до сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані тільки діти, які є між собою рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.

Кандидат у патронатні вихователі подає до соціального закладу за місцем проживання
такі документи:

• заяву;
  • копію паспорта громадянина України;
  • копію трудової книжки (у разі наявності);
  • висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним;
  • довідку про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;
  • копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
  • письмову згоду на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї , які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку а рівня розвитку, що можуть її висловити.

Яким чином здійснюється фінансування послуги патронату над дитиною

Послуга патронату фінансується за рахунок коштів державного бюджету, передбачених для виплат соціальної допомоги, грошового забезпечення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня її вибуття з такої сім’ї та поновлюються у разі наступного влаштуванні дитини в сім’ю патронатного вихователя.

Розмір СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць. Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину.

Розмір ГРОШОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.

У разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ – інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

Патронатний вихователь:

• допоможе дитині подолати стрес, зумовлений відсутністю чи втратою прихильності у біологічній сім’ї;
  • створить позитивний емоційний контакт із дитиною, правильно реагуватиме на її потреби;
  • представлятиме інтереси дитини перед іншими фахівцями соціальної сфери;
  • стане посередником між дитиною та її біологічними батьками/особами, які їх заміняють чи усиновителями/прийомними батьками.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

ЗА ДЕТАЛЬНІШОЮ ІНФОРМАЦІЄЮ ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО  СЕКТОРУ ПО НАДАННЮ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ СІМ’ЯМ З ДІТЬМИ ТА МОЛОДІ  - Короп, вулиця Горького, 9, кб. 24, за тел. 2-75-62

Сімейний патронат: тимчасовий догляд за дитиною із нелегкою долею і повноцінна робота

Сімейний патронат − це професійна комплексна послуга, що включає тимчасову форму догляду  і виховання дитини, яка потребує захисту, в сім’ї патронатних вихователів та одночасне надання інтенсивних послуг підтримки сім’ї дитини.

10:27 09.03.2021