Коропська громада
Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Протидія насильству

Про що слід пам'ятати, якщо ви зіткнулися
із гендерно
зумовленим / сексуальним / домашнім насильством
 в умовах війни?

Безпека постраждалих – найголовніше. Убезпечити жінок і дівчат, чоловіків і хлопців від наруги у надзвичайних ситуаціях — обов'язок кожного і кожної. Основні принципи – підтримка, повага, захист. Сексуальне насильство — тяжкий злочин, і важливо сповістити правоохоронні органи про нього. Якнайшвидше (протягом 72 годин) зверніться за медичною допомогою, особливо якщо ви пережили сексуальне насильство. Ви маєте право на підтримку.

Вчинення сексуального насильства є неприйнятним. Жодна ситуація не виправдовує його. Повідомляйте правоохоронців про небезпеку вчинення такого чи іншого насильства. Щоб громада була в безпеці, дійте!

«Вислухайте й спробуйте допомогти»: Якщо до вас звернулася особа, постраждала від гендерно зумовленого / сексуального / домашнього насильства, ви можете допомогти їй: вислухати без засудження і без оцінки ситуації та поділитися інформацією про телефонні лінії допомоги та/або соціальні служби підтримки у вашому регіоні.:

  • 102, 050-020-01-64   поліція;
  • 2-75-62 відділ сім'ї, молоді та спорту;
  • (04622) 5-83-97 (цілодобово), (04622) 5-82-74  Обласний центр соціально-психологічної допомоги

Пам'ятайте: вина не на постраждалих.

Жінки та дівчата з інвалідністю можуть бути більш вразливими до гендерно зумовленого / сексуального / домашнього насильства. Їхній доступ до інформації про сексуальне здоровʼя, інтимні стосунки й насильство може бути більш обмеженим. Навіть пересуваючись у межах громади, вони можуть стати об'єктом домагань.

Гарячі лінії на випадок гендерно зумовленого / сексуального / домашнього насильства:

  • Гаряча лінія «Ла Страда» – телефон: 116 123 або 0800 500 335
  • Скайп: lastrada-ukraine | Телеграм: @NHL116123
  • Електронна пошта: hotline@la-strada.org.ua
  • Урядова гаряча лінія – 1547

 

 

 

Якщо Ви постраждали від сексуального насильства,
пов'язаного з воєнними діями та збройним конфліктом

Фото без опису

 

Інформаційні пам’ятки з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі

Національною соціальною сервісною службою України протягом 2023 року було розроблено інформаційні пам’ятки з питань запобігання та протидії домашньому насильству, торгівлі людьми та дискримінації за ознакою статі.

14:13 29.01.2024

Зупини сексуальне насильство!

Сексуальне насильство – це будь-яке протиправне посягання на статеву недоторканість людини. Воно проявляється у вигляді багатьох дій, серед яких зґвалтування, образи та коментарі із сексуальним підтекстом, обман, шантаж або залякування, спрямоване на те, щоб примусити людину до сексуальних стосунків, примус до вагітності або вчинення аборту, примус до зайняття проституцією або роботи у порно-індустрії. Сексуальне насильство завдає значної шкоди фізичному та психічному здоров’ю людини. Постраждали або стали свідком насильства? Не мовчіть! Телефонуйте за номером 102 та викликайте поліцію. Сексуальне насильство – це не ОК! У рамках  міжнародної акції «16 днів проти насильства» нагадуємо про проблеми подолання різних форм домашнього насильства. Якщо Ви постраждали від домашнього насильства або стали його свідками, не мовчіть!  Телефонуйте за номером 102. Підтримка завжди поруч!

17:16 07.12.2023

Зупини психологічне насильство!

Словесні образи, постійні звинувачення, приниження та встановлення тотального контролю над життям іншої людини – усе це є проявом психологічного насильства. Хоча воно і не залишає видимих слідів, але такий вид насильства завдає людині внутрішніх страждань, провокує психологічні травми та навіть може призвести до хронічної депресії або посттравматичного стресового розладу. Постраждали або стали свідком психологічного насильства? Не мовчіть!  Телефонуйте за номером 102 та викликайте поліцію. Психологічне насильство – це не ОК! У рамках  міжнародної акції «16 днів проти насильства» нагадуємо про проблеми подолання різних форм домашнього насильства. Якщо Ви постраждали від домашнього насильства або стали його свідками, не мовчіть! Телефонуйте за номером 102. Підтримка завжди поруч!

17:14 07.12.2023

Що робити у випадках насильства першочергово? Викличте поліцію!

Взаємодія з кривдником може ставити під загрозу вашу особисту безпеку.  Натомість працівники поліції підготовлені, щоби втрутитися в ситуацію насильства, його зупинити та допомогти постраждалій людині.  Алгоритм дій на такий випадок – у інфографіках.  Контакти спеціалізованих служб підтримки:  https://rozirvykolo.org

17:09 07.12.2023

Насильство – це не ок! 

У рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» нагадуємо про проблеми подолання різних форм домашнього насильства, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

16:59 07.12.2023

Насильство в сім’ї – проблема суспільства

Відповідно до закону “Про попередження насильства в сім’ї” насильством в сім’ї є будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного характеру одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують права і свободи члена родини як людини та громадянина, завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров’ю.

09:26 04.08.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь