Фонд соціального страхування інформує

Безпека праці під час проведення зернозбиральних робіт

Літо – гаряча пора для працівників сільськогосподарських підприємств, а проведення зернозбиральних робіт є найбільш травмонебезпечним періодом у сільськогосподарському виробництві. Це зумовлено максимальним напруженням, високою температурою, перенасиченістю праці, що призводить до помилкових дій, нехтуванням безпекою та відсутністю належного контролю за безпечним виконанням робіт з боку інженерно-технічного персоналу.

12:23 15.07.2019

Фонд виплатив 4,6 мільярдів гривень лікарняних у першому півріччі

Упродовж перших шести місяців 2019 року Фондом соціального страхування України було профінансовано листки непрацездатності на загальну суму 4,57 млрд гривень. Середньоденний розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності у січні–червні склав 269,7 грн, що на 28,4% більше, ніж за той же період минулого року.

12:13 15.07.2019

За шість місяців Фонд виплатив 1,76 мільярдів гривень допомог по вагітності та пологах

За оперативними підсумками першого півріччя 2019 року середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах підвищився на 24,7% порівняно з 6 місяцями минулого року. Зазначена допомога надається Фондом соціального страхування України працевлаштованим жінкам у розмірі 100% середнього доходу за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах.

16:49 11.07.2019

Період військової служби включається до страхового стажу при призначенні матзабезпечення від Фонду з 1 січня 2016 року

Розмір матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (компенсація втраченого заробітку за період перебування на лікарняному), що фінансується Фондом соціального страхування України, обчислюється, виходячи із тривалості страхового стажу застрахованої особи.

16:08 10.07.2019

Допомога по догляду за хворою дитиною фінансується Фондом з першого дня

Фонд соціального страхування України компенсує застрахованим особам втрачений за період догляду за хворою дитиною або членом сім’ї заробіток, починаючи з першого дня догляду. Розмір допомоги залежить від тривалості страхового стажу і визначається на загальних підставах.

11:30 08.07.2019

Найпоширеніші помилки при оплаті листків непрацездатності. Відповідальність роботодавців

Найпоширенішою помилкою при оплаті листків непрацездатності є надмірне нарахування матеріального забезпечення, у зв’язку з чим виникає переплата матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду.

10:43 04.07.2019

Охорона праці при дії високих температур у літній період

Фонд соціального страхування України звертається до керівників підприємств та організацій з проханням вжити усіх необхідних заходів із попередження нещасних випадків під час виконання робіт при дії високих температур повітря.

15:31 26.06.2019

Серед причин зростання кількості лікарняних: збільшення захворюваності та порушення у видачі лікарняних

Фонд соціального страхування України протягом 2018 року надав матеріальне забезпечення більше, ніж 2,5 млн застрахованих осіб. Витрати на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у порівнянні з 2017 роком збільшились на 1 679,4 млн грн, або на 27,7 відсотка. При цьому, загальна кількість днів тимчасової непрацездатності порівняно з 2017 роком збільшилась на 5,7 % і становить 37 759 242 дні.

10:54 25.06.2019

В Чернігові відбулися відбірні змагання VII Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» серед потерпілих на виробництві

20 червня на спортивній базі олімпійської підготовки з біатлону та лижного спорту у місті Чернігів відбулися відбірні змагання VІI Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» серед потерпілих на виробництві, що проживають в Чернігівській області, і в яких, незважаючи на вади здоров’я, не згас вогник і жага до перемоги.

10:50 25.06.2019