"Я маю право!"

Задля підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб діє загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!»

Цей проект стартував  2017 року і розрахований на 3 роки.

Реалізується  він за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».  Національна програма «Я МАЮ ПРАВО!» направлена на підвищення рівня знань українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права.

Міністерство юстиції консультує в рамках проєкту «Я МАЮ ПРАВО!»: про порядок стягнення аліментів на дитину у разі виїзду одного з батьків для постійного проживання за кордон

Україна є стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав  таких конвенцій:

09:27 10.10.2019

Путівник виконавчого провадження

Коротке відео про те, що і як робити та куди звертатись для того, щоб реалізувати своє право на виконання судового рішення. Відеоролик Міністерства юстиції України - кампанія «Я маю право на виконання рішення суду» в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

14:53 26.09.2019

Консультує міністр юстиції Павло Петренко: щодо купівлі товарів через Інтернет

Доброго дня! Місяць тому з моєю подругою стався неприємний випадок. В Інтернет-магазині  замовила кофтину, на вимогу  продавця наперед перерахувала кошти, але досі її так і не отримала. Вона писала на сторінку Інтернет-магазину, але відповіді так і не дочекалася. Порадьте, будь ласка, що робити у такій ситуації?

12:10 13.08.2019

Консультує міністр юстиції Павло Петренко: щодо кримінальної відповідальності, передбаченої для неповнолітніх

Доброго дня, пане Павло! Мій неповнолітній племінник вчинив крадіжку, він жалкує про скоєне, але злочин є злочин і кримінальна справа вже відкрита. Підкажіть, будь ласка, яка кримінальна відповідальність передбачена для неповнолітніх?

16:41 07.08.2019

Консультує міністр юстиції Павло Петренко: як зареєструватися підприємцем

Доброго дня, шановний Міністре! Звертаюсь до Вас з проханням роз’яснити процедуру державної реєстрації  фізичних осіб-підприємців. Які документи необхідно підготувати і чи можу я зробити це онлайн?

16:54 30.07.2019

Консультує міністр юстиції Павло Петренко: апостиль на документах

Доброго дня! Я – українка, але тривалий час мешкаю за кордоном. Щоб оформити дозвіл на проживання у цій країні, мені необхідно легалізувати деякі документи. Знайомі порадили звернутися до Мін’юсту. Розкажіть, будь ласка, як поставити апостиль на документах?

17:13 23.07.2019