A A A K K K
для людей із порушенням зору
Коропська громада
Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Відділ соціального захисту населення

Звіт про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської селищної ради за 2022 рік

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської селищної ради протягом 2022 року надавалися соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах, і не можуть самостійно їх подолати, потребують сторонньої допомоги за місцем проживання та в умовах денного перебування, внутрішньо переміщеним особам, особам з інвалідністю.

Організація провадить свою діяльність на принципах системності соціального обслуговування громадян, адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання соціальних послуг, гуманності, компетентності, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання стандартів якості, відповідальності за дотримання етичних і правових норм.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської селищної ради має 4 відділення:

 • відділення соціальної допомоги вдома;
 • відділення організації надання адресної натуральної допомоги та денного перебування;
 • два відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів с. Нехаївка,          с. Шабалинів.

Всього за період 2022 року територіальним центром Коропської селищної ради виявлено 1284 громадян, обслуговано 1188 громадян різних категорій, що становить 93% охоплення громадян різними видами соціальних послуг.

Відділенням соціальної допомоги вдома за 2022 рік виявлено 427 осіб та обслуговано 417 громадян, яким згідно Державного стандарту догляду вдома надано  основні заходи соціальної послуги.

Із загальної кількості осіб, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома, 280 осіб отримували соціальні послуги на безоплатній основі, 137 осіб на платній основі та з урахуванням диференційованої плати. 247 осіб мають вік понад 80 років, 40 осіб які мають групу інвалідності. Соціальна послуга догляду вдома надавалася постійно для 385 громадян з ІІІ групою рухової активності, 22 громадянам з ІV групою рухової активності, 10 громадянам з V групою рухової активності. Всього за звітний 2022 рік працівниками відділення здійснено 10 662 відвідування. За 12 місяців поточного року за платні послуги та диференційованої плати на рахунок територіального центру надійшло 237,8 тис. грн.

За потребою працівниками на постійній основі ведеться робота щодо надання допомоги підопічним з оформлення документів для отримання субсидій на відшкодування витрат для оплати комунальних послуг.

Соціальні робітники забезпечені: велосипедами в кількості 43 штук, засобами індивідуального захисту (медичними масками, рукавичками, антисептичними засобами).

Працівники територіального центру  проходять щорічний медичний огляд.

В період воєнного стану працівники відділення працюють в посиленому режимі. Підопічні відділення соціальної допомоги вдома отримують всі необхідні соціальні послуги, вчасно забезпечуються товарами першої необхідності, продуктами та ліками.

Відділенням організації надання адресної натуральної допомоги та денного перебування соціальні послуги надаються відповідно до Державного стандарту соціальної послуги - натуральної допомоги та відповідно до Державного стандарту соціальної послуги – соціальної адаптації.  Надають послуги: інструктор з трудової адаптації, організатор культурного дозвілля, медична сестра-масажист, взуттьовик, перукар, швачка.

 Працює 4 клуби та гуртки за уподобаннями: «Вербиченька» - клуб хорового співу, «Шарм» -танцювальний гурток, «Берегиня» - творчий гурток, «Довголіття» - клуб оздоровчої фізкультури. Постійно діє Університет третього віку. Протягом 2022-2023 навчального року 34 студенів навчалися на факультеті « Народознавство».

Станом на 31.12.2022 року відділенням обслуговано 718 осіб.

При відділенні продовжує працювати «Пункт прокату технічних засобів реабілітації», який постійно поповнюється додатковими засобами. Всього в пункті прокаті налічується 64 одиниць засобів пересування (інвалідні візки, підлокітники, ходунки, ціпки, милиці, ролатори, ліжко багатофункціональне). Згідно укладених договорів в 2022 році пунктом прокату скористалися 84 громадян.

На постійній основі функціонує банк одягу сезонного асортименту, який постійно поповнюється за рахунок спонсорської допомоги від благодійних фондів та населення громади.

Речі бувші у вжитку в банку одягу отримали 467 громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб. 

Бібліотеку, що працює при відділенні організації надання адресної натуральної допомоги та денного перебування відвідали 49 читачів.

 Протягом звітного періоду було проведено наступні культурно-масові заходи:

 1. 15.02  - сприяння в проведенні зустрічі воїнів - інтернаціоналістів.
 2. 28.04 – світле свято Великодня.
 3. 22.08 – День Незалежності України.
 4. 01.09 – День знань.
 5. 29.09 – День людей похилого віку.

Всі інші заплановані культурно - масові заходи були тимчасово призупинені в зв’язку з оголошенням військового стану в країні.

У відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання с. Шабалинів станом на 31.12.2023 р. проживає 24 чоловік одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, з них 4 ліжко хворих.

Витрати на харчування на 1 ліжко-день стаціонарного підопічного с. Шабалинів становить 59,65 грн.

Місячна вартість перебування одного підопічного у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання с.Шабалинів  становить 8826,30 грн.

У відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання с.Нехаївка станом на 31.12.2023 р проживає 29 чоловік з них 6 ліжко хворих.

Витрати на харчування на 1 ліжко-день стаціонарного підопічного с. Нехаївка становлять 51,12 грн.

Місячна вартість перебування одного підопічного у відділенні стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання с.Нехаївка  становить 8651,40 грн.

Територіальний центр співпрацює з благодійними та релігійними організаціями, а саме:

 • ВП ЧОО Товариства Червоного Хреста;
 • Всеукраїнська благодійна організація «Турбота про літніх в Україні»;
 • Благодійна організація «Давай Допоможемо»  
 • БФ  «Синій  птах»;
 • ХАБ «Рівне»
 • «Милосердя та духовне відродження».

За 2022 рік до територіального центру надійшло благодійної допомоги в сумі 520870,97 грн:

- благодійних внесків у вигляді продуктів харчування на суму  149417,89 грн. в тому числі: відділ освіти – 31037,91 грн, Коропська селищна рада – 64017 грн, « Давай допоможемо» - 47417,52 грн, від населення – 5133,96 грн, ХАБ «Рівне» - 1811,50 грн;

- медикаменти від БФ «Синій птах» - 2049 грн;

- одяг, засоби гігієни та миючі засоби від ВП ЧОО Товариства Червоного Хреста, «Християнської місії», ХАБ «Рівне», БФ «Синій Птах» надійшли на суму – 78 453,50 грн, БО « Давай допоможемо» - 67634,21 грн, БФ « Турбота про літніх людей » - 35 000 грн; «Милосердя та духовне відродження»  - 3100,37; ФОП Мисник Г.А. – 23 940 грн; ХАБ «Рівне» - 20665,00 грн; інше – 9734 грн.

- засоби реабілітації БО « Давай допоможемо» - 130877,00 грн.

Для територіального центру на 2022 рік було схвалено в сумі 13000 грн, Програму відзначення пам’ятних дат, історичних подій, культурних заходів, підвищення рівня культурного розвитку та організації дозвілля підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської селищної ради. За звітний період надійшло асигнувань по Програмі в сумі 4000 грн.

З метою надання додаткової соціальної підтримки ветеранів війни та праці, схвалено Програму підтримки ветеранів війни та праці, які проживають на території Коропської селищної ради на 2022- 2024 роки в сумі 375 000 грн, в тому числі на 2022 рік – 85000 грн.

За звітний період надійшло асигнувань по Програмі в сумі 23990,00 грн.

Залишок коштів для забезпечення гарячими обідами підопічних територіального центру станом на 01.01.2022 рік – 29 252,00 грн.

Надійшло коштів – 122 850,00 грн.

Надано комплексних обідів підопічним на суму – 104 291,70 грн.

        Надано гарячі обіди ВПО на суму 47 600,00 грн.

        Залишок коштів станом на 01.01.2023 рік склав – 210,30 грн. 

          Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської селищної ради бере участь у проєктах по створенню у громаді «Мобільної соціальної служби з обслуговування вдома, паліативної та натуральної допомоги» та « Розбудові інституційної спроможності сервісу «Університет третього віку» на рівні територіальних громад, в умовах змін законодавства та стандарту соціальної адаптації». Ці проекти реалізує ГО «Ліга соціальних працівників України» спільно з Коропською селищною радою за фінансової підтримки Програми розвитку ООН.

З працівниками та соціальними робітниками територіального центру постійно проводиться інформаційно - роз'яснювальна робота  щодо соціального захисту населення, про можливість отримання необхідної допомоги особам які цього потребують.

В установі проводяться інструктажі працівників з охорони праці, пожежної безпеки, про заходи запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 під час надання соціальних послуг громадянам, а також їх дій у разі виявлення у себе чи отримувачів соціальних послуг симптомів захворювання.

 

            Директор територіального центру                                                             О.Лаврик

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь