В Україні можна отримати юридичні послуги безоплатно.
Їх надає, зокрема, система безоплатної правничої допомоги (БПД).
Система БПД має мережу точок доступу до правничої допомоги по всій Україні та надає правові консультації телефоном та онлайн.
Надання правничих послуг гарантується Законом України «Про безоплатну правничу допомогу» та повністю фінансується за кошти Державного бюджету України.
Послуги, які надає система БПД
Консультації юристів з правових питань, допомога зі складенням правових документів (крім документів до суду) — надаються безоплатно усім.
Допомога із зверненням до суду (представництво інтересів, складення процесуальних документів) — надаються категоріям громадян, визначених у статті 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», зокрема:
людям з інвалідністю
людям з низьким доходом
ВПО
дітям
ветеранам війни
членам сімей загиблих ветеранів, Захисників і Захисниць України
Якщо ви працюєте та виховуєте двох та більше дітей, є можливість платити менше податків і отримувати більшу зарплату. Хто має право на пільгу, які документи потрібні та як правильно її оформити — роз’яснюють юристи системи надання правничої допомоги.
Якщо ви плануєте позичити або взяти гроші в борг, юристи радять скласти боргову розписку. Вона вигідна для обох сторін. Це документ, який підтверджує факт позики, фіксує умови повернення тощо. Для позичальника це можливість захистити свої інтереси, якщо позикодавець висуне нові вимоги повернення боргу.
Рідні зниклих безвісти за особливих обставин мають право на відстрочку від мобілізації. Раніше, щоб підтвердити своє право, родичам необхідно було звертатися до суду та чекати на рішення про визнання особи зниклою безвісти за особливих обставин. Тепер отримати відстрочку стало простіше. Що саме змінилося — розповідають юристи системи надання БПД.
Якщо чоловік, який не перебував у шлюбі з матір’ю дитини, помер, його батьківство можна встановити через суд. Чому це важливо та як це зробити — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
Переселенці можуть отримати субсидію на оренду житла, а наймодавці – компенсацію на покриття податків і військового збору, пов’язаних зі здачею житла в оренду. Як оформити допомогу та хто має на неї право – роз'яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.
Останнім часом у медіа все частіше з'являються повідомлення про жорстокі бійки серед підлітків, які призводять до серйозних наслідків. Наприклад, випадки побиття школярів однолітками, конфлікти, що переростають у групові атаки, або навіть випадки, коли постраждалі отримують важкі травми. Такі ситуації привертають увагу суспільства та змушують замислитися: яка відповідальність чекає на учасників таких бійок?
Якщо людина потребує постійного обслуговування та підтримки, але не має рідних, які могли б їй допомогти, вона може укласти договір довічного утримання. Однак важливо уважно підійти до вибору утримувача і детально обговорити всі умови договору. На що треба звернути увагу, роз’яснюють юристи системи надання правничої допомоги.
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності