Податкові новини

На Чернігівщині зареєстровано 437 програмних РРО

За п’ять місяців 2021 року загальна кількість зареєстрованих програмних реєстраторів розрахункових операцій становить 257 одиниць (по 15 юридичних особах, по 242 фізичних особах-підприємцях), програмні реєстратори розрахункових операцій застосовують 229 платників податків (15 юридичних осіб, 214 фізичних осіб-підприємців). У травні 2021 використовувати ПРРО виявили бажання 42 платники податків, зареєстровано 44 програмних реєстраторів розрахункових операцій.

13:27 10.06.2021

Як сплачується транспортний податок фізичними особами

Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, які є об’єктами оподаткування.

08:29 10.06.2021

На Чернігівщині викрили «фіктивну» діяльність підприємства,  яке намагалося занизити ПДВ на 5,5 мільйонів гривень

Працівниками Головного управління ДПС у Чернігівській області виявлено підприємство з ознаками «фіктивності», яке імітувало здійснення сільськогосподарської діяльності. Дії посадових осіб були направлені, на маніпулювання документами, поданими до податкових органів, з відображенням в наявності у підприємства значних обсягів орендованих земель, наявності трудових ресурсів та достатньої кількості техніки для проведення сільськогосподарських робіт.

08:28 10.06.2021

9 червня 2021 року – останній день подання заяви на списання податкового боргу з штрафних санкцій та пені за умови сплати податкового боргу за основним платежем

Головне управління ДПС у Чернігівській області нагадує про те, що Законом України «Про внесення змін до  Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 №1072-ІХ. (далі Закон 1072) підрозділ 10 розділу XX Податкового кодексу України (далі - Кодекс) доповнено пунктом 23 такого змісту:

14:30 09.06.2021

За січень-травень 2021 року платниками Чернігівщини спрямовано до бюджетів понад 7,9 мільярда гривень податків, зборів та єдиного внеску

До бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-травень 2021 року платниками податків сплачено понад 5,6 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що більш як на 1,2 млрд грн або на 29,1 відс. більше за факт надходжень відповідного періоду 2020 року та єдиного внеску більше  2,3 млрд грн (на 17,7 відс. або на 356,3 млн.грн. більше за минулорічні).

09:44 09.06.2021

На Чернігівщині сплата єдиного податку з фізичних осіб за 5 місяців поточного року зросла на 41,6 мільйона гривень

Протягом січня–травня 2021 року фізичні особи–підприємці Чернігівщини сплатили до місцевих бюджетів 291,9 млн грн єдиного податку. Фактичні надходження за відповідний період минулого року перевищено на 16,6 відс. або на 41,6 млн грн  (за січень – травень 2020 року надходження єдиного податку з  фізичних осіб становили 250,3 млн грн), - зазначив заступник начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Руслан Погрібний.

14:29 08.06.2021

Виявлено факти ухилення від оподаткування на суму 8 мільйонів гривень за рахунок фінансової допомоги

Співробітниками відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Головного управління ДПС у Чернігівській області встановлено несплату податку на прибуток у сумі 8 млн грн при неповерненні фінансової допомоги.

14:27 08.06.2021

До уваги платників податків, зборів, інших платежів!

Звертаємо Вашу увагу на те, що нараховані і сплачені суми податків, зборів та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску обліковуються в інтегрованих картках платників (ІКП), які відкриваються органами ДПС за кожним платником та кожним видом платежу. Облік нарахованих і сплачених сум ведеться автоматично.

14:46 07.06.2021

9 червня 2021 року – останній день подання заяви  на списання пені та штрафів у разі сплати основної суми боргу

Шановні платники податків! Звертаємо вашу увагу, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до  Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 №1072-ІХ (далі Закон 1072), що набрав чинності 10 грудня 2020 року:

14:45 07.06.2021