Безоплатна правова допомога

Практичні аспекти реалізації права на звернення громадян

У повсякденному житті   нам  нерідко  доводиться звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій  із заявами щодо реалізації своїх прав і законних інтересів чи скаргами про їх порушення. Які ж вимоги передбачені законодавством до звернень громадян, строків їхнього розгляду  та які права мають громадяни при розгляді поданих звернень?

14:44 08.08.2019

Як людям з інвалідністю реалізувати гарантоване державою право на вищу та професійно-технічну освіту?

Які є спеціальні заклади освіти та як відбувається зарахування до них?  Які документи необхідно зібрати, щоб бути зарахованим до спеціального закладу освіти?

11:16 25.07.2019

Повернути дитину до соціуму – завдання відновного правосуддя

Найпоширенішим правопорушенням серед неповнолітніх є крадіжка. Але чи є сурове покарання запорукою того, що колишні засуджені виправляться? Як свідчить практика – ні. На відміну від карального підходу, відновне правосуддя дає неповнолітньому шанс повернутися до соціуму, далі жити, не порушуючи його норми і правила.

11:15 25.07.2019

Як самостійно встановити пандус?

Чи існують вимоги до будівництва пандусу? Чи можливо встановити пандус за рахунок − у буклеті «Встановлення пандусу для людини з інвалідністю».

11:40 22.07.2019

Протидія домашньому насильству: законодавчі аспекти

На сьогодні актуальним  залишається питання протидії домашньому насильству. Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»,   визначає  такі  спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству:

14:14 17.07.2019

Про гарантії для жінок, які мають дітей, в сфері трудових правовідносин

На сьогодні держава гарантує створення умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; забезпечує правовий захист, матеріальну і моральну підтримку материнства і дитинства. Дещо про гарантії для жінок, які мають дітей, в сфері трудових правовідносин розповідають юристи Талалаївського бюро правової допомоги.

12:59 13.06.2019