Податкові новини

Про посилення обмежень в роботі ЦОП та ДПІ

З метою профілактики, запобігання поширення та мінімізації інфікування коронавірусом працівників Головного управління ДПС у Чернігівській області, які здійснюють обслуговування платників в центрах обслуговування платників (далі - ЦОП) та в місцях прийому відвідувачів, де ЦОП не створено (далі - ДПІ), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2» (із змінами), рішення Державної комісії з питання техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 27.03.2021№15, рішення Чернігівської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  (протокол від 27.03.2021 №13), Головним управлінням ДПС у Чернігівській області встановлюються додаткові обмежувальні заходи в місцях прийому звернень платників, а саме:

17:42 31.03.2021

Декларування доходів отриманих громадянам, які одноосібно обробляли у 2020 році земельні ділянки понад 2 га

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом ІV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі –Кодексу), відповідно до вимог п.п. 165.1.24 п. 165.1 ст.165 Кодексу податкову декларацію про майновий стан і доходи необхідно подати громадянам, які одноосібно обробляли власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 га та отримували доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції.

15:50 30.03.2021

Іноземні доходи, отримані протягом 2020 року, необхідно задекларувати

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України (далі- ПКУ), п. 162.1.1 ст. 162 якого встановлено, що платником податку є, зокрема, фізична особа — резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи.

15:47 30.03.2021

ПДВ: особливості складання ПН/РК за ставкою 14 відсотків

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 01.03.2021 № 131 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України" (далі – Наказ № 131), яким затвердженно особливості складання податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, що складаються за операціями з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції відповідно до кодів УКТ ЗЕД, перерахованих у підпункті "г" пункту 193.1 статті 193 розділу V Податкового кодексу України (далі – Кодекс), які з 01.03.2021 підлягають оподаткуванню за ставкою 14 % (далі – окремі сільськогосподарські товари).

09:39 29.03.2021

Щодо подання фінансової звітності у 2021 році

Законом України від 16 січня 2020 року №466-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесені зміни щодо порядку оприлюднення та подання фінансової звітності.

09:29 29.03.2021

Платники Чернігівщини протягом січня - лютого 2021 року сплатили майже 3 мільярда гривень податків, зборів та єдиного внеску

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що протягом двох місяців платниками Чернігівської області сплачено до бюджетів усіх рівнів понад 2 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.  Це майже на 12 відс. (219,9 млн грн.) перевищує рівень надходжень відповідного періоду минулого року.

10:57 25.03.2021