Податкові новини

Що треба знати фізичним особам-підприємцям, які подають звіт щодо сум нарахованого ЄВ самі за себе

Відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 435), фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

11:20 17.01.2019

Єдиний внесок необхідно сплатити до 19 січня

У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області нагадують, що єдиний внесок необхідно сплатити не пізніше 19 числа місяця, що настає за звітним кварталом, кожен підприємець зобов’язаний сплачувати суму єдиного внеску не менше мінімального страхового внеску на місяць.

11:59 15.01.2019

На Чернігівщині активно оформлюють авто на пільгових умовах

Чернігівською митницею ДФС, після набрання чинності з 25.11.2018 р. Закону України від 08.11.2018 №2611-VIII Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів (далі – Закон), здійснено митне оформлення 644 легкових транспортних засобів товарної позиції 8703 згідно з УКТЗЕД, з них 435 автомобілів з добровільною сплатою до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнюють розміру п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн).

11:52 15.01.2019

Про розмір єдиного внеску з 1 січня 2019 року

Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків, що з 1 січня 2019 року набрали чинності зміни до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон № 2464) щодо розміру та порядку обчислення єдиного внеску, внесені Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», а саме:

15:51 14.01.2019

Увага: пільговий період митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації діє до 22 лютого!

Чернігівська митниця ДФС звертає увагу, що відповідно до частини 8 Закону України від 08.11.2018 № 2611-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів» пільговий період дії ставки акцизного податку (коефіцієнт 0,5) для митного оформлення легкових транспортних засобів діє протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом, тобто до 22 лютого 2019 включно.

09:16 14.01.2019

У Чернігівській області продовжується операція «Акциз»

Головним управлінням Державної фіскальної служби у Чернігівській області з початку року проводиться комплекс широкомасштабних заходів з протидії тіньовому виробництву та обігу підакцизних товарів під умовною назвою «Акциз-2019», спрямованих на недопущення потрапляння на ринок фальсифікованих та контрабандних підакцизних товарів, а також забезпечення додаткових надходжень коштів до бюджету.

15:56 11.01.2019