Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Новини Пенсійного фонду

ЗАПИТУЙТЕ – ВІДПОВІДАЄМО

– Чи може пенсіонер отримувати виплату за кордоном, якщо виїхав на постійне місце проживання? Пенсію можна отримувати якщо в країні, де перебуває пенсіонер, укладена міжнародна угода чи договір з Україною.

14:17 08.08.2022

Увага! Оновлено правила подання відомостей для створення і ведення електронних трудових книжок

15 липня 2022 року набули чинності оновлені правила подання відомостей про трудову діяльність застрахованих осіб в електронній формі, затверджені постановою правління Пенсійного фонду від 01.06.2022 № 8-3 «Про порядок та черговість подання відомостей для створення електронних трудових книжок».

17:27 19.07.2022

Як сформувати заяву-розрахунок за Е-лікарняним?

Як і у випадку з паперовими лікарняними, для отримання допомоги за електронним лікарняним роботодавець має сформувати та подати до Фонду соціального страхування України заяву-розрахунок.

10:55 11.07.2022

Пенсіонерам, які відстрочили вихід на пенсію, збільшать виплати

Особи, які після призначення пенсій працювали і відмовилися від отримання пенсійної виплати або виявили бажання отримувати пенсію з більш пізнього строку, отримають надбавки до пенсії. Розмір надбавок становить 10% основного розміру пенсії за кожний повний рік роботи після призначення пенсії, але не більше 40%. Збільшення виплат розраховують з основного розміру пенсії, який пенсіонер отримував до 1 січня 2004 року, тобто до набрання чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Розмір надбавки становитиме: за 1 рік роботи після виходу на пенсію – 6% основного розміру пенсії; за 2 роки роботи – 12%; за 3 роки роботи – 18%; за 4 роки роботи – 24%. Перераховані пенсії виплачуватимуть у червні з доплатою з 30 квітня 2022 року.

11:08 22.06.2022

В органах Пенсійного фонду України є можливість дистанційно отримати 7 довідок

про трудовий та страховий стаж;  про доходи пенсіонера;  про особливі умови праці;  про нараховану заробітну плату;  форма ОК-5;  форма ОК-7;  витяг з Реєстру застрахованих осіб.  Скористатися послугою ви можете через мобільний застосунок «Пенсійний фонд» або в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг.

10:22 17.06.2022