Податкові новини

До уваги платників ПДВ

ГУ ДПС у Чернігівській області звертає увагу платників податку, діяльність яких повністю або частково пов’язана із постачанням товарів/послуг (послуги освіти, медичні послуги тощо), операції з постачання яких не оподатковуються ПДВ (звільнені, не є об’єктом оподаткування ПДВ).

12:14 19.01.2024

Щодо забезпечення можливості проведення розрахунків за допомогою платіжних карток та банківських терміналів

Головне управління ДПС у Чернігівській області нагадує платникам податків про визначені постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних за стосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» (далі – Постанова) вимоги до порядку здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів.

16:49 17.01.2024

До уваги платників плати за землю, екологічного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки!

Роз’яснення стосовно права на звільнення від оподаткування, передбаченого підпунктами 69.14, 69.16, 69.22 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, на території можливих бойових дій

12:20 16.01.2024

На Чернігівщині до місцевих бюджетів протягом 2023 року сплачено 10,3 млрд гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області у 2023 році надійшло 10,3 млрд грн від сплати податків і зборів, що на 11,7 відс. більше за факт надходжень 2022 року (+1,1 млрд грн). Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 1,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад. Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Юрій Твердохліб.

12:18 16.01.2024

Щодо ставок єдиного податку для фізичних осіб-підприємців

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що відповідно до статей 7 та 8 Закону України від 09.11.2023 № 3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 01.01.2024 установлено місячні розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб у сумі 3028 грн та мінімальної заробітної плати у сумі 7100 гривень.

12:16 16.01.2024

Головним управлінням ДПС у Чернігівській області анульовано ліцензії підприємцям, що здійснювали продаж алкогольної та тютюнової продукції неповнолітнім

Дотримання законодавства під час реалізації підакцизної продукції на постійному контролі податківців. Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Юрій Твердохліб, який закликав підприємців не ігнорувати вимоги закону щодо заборони продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

14:12 15.01.2024

Платники Чернігівщини сплатили у 2023 році майже 31 мільярда  гривень податків, зборів, обов’язкових платежів та єдиного внеску

Платниками податків Чернігівської області до бюджетів усіх рівнів у 2023 році сплачено 19,3 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 20,9 відс. (на 3,3 млрд грн) перевищує факт надходжень 2022 року. Єдиного соціального внеску надійшло 11,6 млрд грн (зростання до надходжень попереднього року на 25,8 відс.). Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області Юрій Твердохліб.

09:05 11.01.2024

Отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі підакцизними товарами можна у податковій інспекції за місцем здійснення діяльності

Головне  управління ДПС у Чернігівській області нагадує суб’єктам господарювання, що здійснювати торгівлю підакцизними товарами  можна лише за наявності відповідної ліцензії.  Сюди відноситься роздрібна торгівля: алкогольними напоями (крім столових вин), тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, або пальним.

11:11 09.01.2024