Фонд соціального страхування інформує

Розмір виплат за лікарняними і допомоги по вагітності та пологах зріс на 34% і 28,6% відповідно

Середньоденний розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності за результатами І півріччя 2018 року зріс на 34% порівняно з тим же періодом 2017 року. Сума середньоденної виплати допомоги по вагітності та пологах зросла на 28,6%. Зазначені виплати здійснюються Фондом соціального страхування України працевлаштованим особам у разі настання страхового випадку.

12:00 03.09.2018

Допомога по вагітності та пологах не може бути меншою за розраховану з мінімальної заробітної плати

За рахунок коштів Фонду соціального страхування України допомога по вагітності та пологах надається у розмірі 100% середньої заробітної плати за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах. Якщо середній дохід застрахованої особи менший за мінімальну зарплату, встановлену на час настання страхового випадку, допомога розраховується виходячи з мінімальної заробітної плати.

11:49 03.09.2018

Страховими експертами Фонду виявлено понад 30 тисяч порушень законодавства про охорону праці

Згідно даних І півріччя 2018 року страховими експертами з охорони праці Фонду соціального страхування України у ході проведення перевірок виявлено 31 374 порушення законодавства про охорону праці. За даними фактами внесено 4 450 подань роботодавцям і 10 подань до органів Державної служби України щодо застосування адміністративних стягнень або притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили порушення.

11:42 28.08.2018

У I ПІВРІЧЧІ ВИПЛАТИ ЗА ЛІКАРНЯНИМИ ЛИСТКАМИ, ДОПОМОГУ ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ ОТРИМАЛИ 1 МЛН 658 ТИС. ОСІБ

Допомогу по тимчасовій втраті працездатності, допомогу по вагітності та пологах і на поховання за даними перших шести місяців 2018 року було профінансовано Фондом соціального страхування України для 1 млн 658 тис. осіб. Загальна сума видатків склала 5,98 млрд грн.

11:40 23.08.2018

Розрахунок допомоги по страховим випадкам у перший день роботи

Розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності, а також по вагітності та пологах, якщо страхові випадки настали у перший день роботи, розраховується виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини. Зазначені види допомог здійснюються Фондом соціального страхування України упродовж 10 робочих днів з моменту отримання від роботодавця заяви-розрахунку.

11:25 20.08.2018

У І півріччі Фонд профінансував 19,5 млн днів тимчасової непрацездатності

Фондом соціального страхування України упродовж перших шести місяців 2018 року було надано допомогу по тимчасовій втраті працездатності за лікарняними листками на загальну тривалість 19 578 674 дні. На ці цілі спрямовано понад 4 млрд грн.

11:15 17.08.2018

Рівень професійних захворювань зменшився на 15,5% за даними І півріччя

Упродовж перших шести місяців 2018 року порівняно з тим же періодом минулого року кількість професійних захворювань серед працівників зменшилась на 15,5%. Загалом робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України було зареєстровано 870 випадків захворювань проти 1 029 у першому півріччі 2017 року.

11:06 14.08.2018

У першому півріччі кількість нещасних випадків зменшилась на 4,2%

Робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України упродовж першого півріччя 2018 року зафіксовано 2 385 нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, з яких 173 – смертельні. У порівнянні з тим же періодом минулого року кількість нещасних випадків зменшилась на 4,2%.

10:59 08.08.2018

ДОПОМОГА ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ ЗАСТРАХОВАНИМ ОСОБАМ, ЯКІ НЕ МАЛИ ЗАРОБІТКУ, РОЗРАХОВУЄТЬСЯ З ПОСАДОВОГО ОКЛАДУ

Застрахованим особам, які упродовж 12 місяців перед початком відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами з поважних причин не мали заробітку, допомога по вагітності та пологах фінансується Фондом соціального страхування України, виходячи з посадового окладу. Сума розраховується з тарифної ставки або її частини, встановленої на день настання страхового випадку.

10:54 06.08.2018

Набуло чинності нове Положення про комісію із соцстрахування підприємства

Нова редакція Положення про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності набула чинності 27 липня 2018 року після її оприлюднення відповідно до рішення правління Фонду соціального страхування України.

10:52 01.08.2018