Податкові новини

Нові механізми врегулювання податкового боргу

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє про те, що 10.12.2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до  Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 №1072-ІХ. (далі Закон 1072) Прийняті цим Законом зміни спрямовані на підтримку платників податків, які зазнають суттєвих втрат внаслідок встановлених Урядом обмежувальних проти епідеміологічних заходів, зокрема і в частині врегулювання податкового боргу платників податків та заборгованості з єдиного внеску.

09:25 23.12.2020

Про надання одноразової компенсації

Головне управління ДПС у Чернігівській області повідомляє, що 10.12.2020 набрав чинності Закон України від 4 грудня 2020 року №1071-IX «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2» (далі - Закон №1071), який передбачає надання одноразової компенсації суб’єктам господарювання - юридичним особам (далі — суб’єкти господарювання) з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

13:51 18.12.2020

За результатами перевірок у сфері обігу підакцизної продукції на Чернігівщині застосовано фінансових санкцій на суму близько 8 млн гривень

Управлінням контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 137 перевірок суб'єктів господарювання, що займаються роздрібною торгівлею алкогольними напоями та тютюновими виробами, 134 з яких є результативними.

10:22 17.12.2020

На Чернігівщині податковою знижкою скористалися понад 4 тисячі громадян

Протягом 11 місяців поточного року податкові декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік у зв’язку з використанням права на податкову знижку подали 4,2 тисячі мешканців Чернігівської області, які визначили до повернення з бюджету понад 10,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

10:20 17.12.2020

Хто звільняється від сплати за себе єдиного внеску з 2021 року

У зв'язку з прийняттям Закону № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі — Закон № 592) внесено низку змін до Закону № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 2464).

14:17 15.12.2020

Заяву  про застосування спрощеної системи оподаткування ФОП може надіслати через Електронний кабінет

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС. Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

14:15 15.12.2020

Як сплачувати податки через Електронний кабінет

Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету надає можливість фізичним особам після ідентифікації за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти.

14:00 15.12.2020

Щодо умов перебування платника на четвертій групі єдиного податку

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

10:24 09.12.2020

Як змінюється порядок ведення обліку доходів і витрат підприємцями

Законом України від 14 липня 2020 року № 786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб-підприємців» змінено порядок ведення обліку доходів і витрат самозайнятими особами, зокрема, відмінено обов’язкове ведення паперових Книг обліку доходу та витрат, Книг обліку доходів. Залежно від обраної системи оподаткування самозайняті особи, починаючи з 1 січня 2021 року, мають вести облік своїх доходів (витрат) у наступний спосіб:

10:21 09.12.2020

Завдяки платникам Чернігівщини у листопаді бюджети отримали понад 1,9 мільярда  гривень податків, зборів та єдиного внеску

Начальниця  Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк повідомила, що протягом листопада до бюджетів усіх рівнів надійшло понад 1,4 мільярда гривень податків і зборів. Рівень надходжень аналогічного періоду минулого року перевищено майже на 34% або на 368 мільйонів гривень.

10:16 09.12.2020