Формування 5-річного Плану покращення медичної послуги у Коропській громаді триває

Дата: 13.07.2021 19:26

Фото без описуВідбулось друге засідання робочої групи з удосконалення послуги медицини. Нагадаємо, що відповідно до результатів опитування жителів громади саме медична послуга визнана у нас  пріоритетною.

Зараз за підтримки Програми DOBRE триває розробка 5-річного Плану покращення цієї послуги у нашій громаді. Для цього створена спеціальна робоча група, якій надає методологічну допомогу консультантка DOBRE Наталія Морозюк. Сьогодні пані Наталія вдруге відвідала Короп.

На першому засіданні 2 липня робоча група уже сформувала список проблем у медичній галузі та зробила SWOT-аналіз.

Результат сьогоднішньої роботи – сформоване  стратегічне бачення; стратегічні та операційні цілі.

Бачення розвитку послуги:

У 2026 році медична послуга у Коропській громаді доступна для всіх жителів, якісна, забезпечена фаховими лікарями, самодостатня, самоокупна; розширені діагностичні пакети для усіх захворювань.

А для досягнення стратегічного бачення сформовані стратегічні й операційні цілі

1. Розвиток доступної мережі закладів первинної медицини
  • приведення будівель до норм ДБН (державні будівельні норми)
  • створення умов для лікарів
  •  закупівля обладнання
  •  залучення лікарів
  1. Підвищення якості послуг вторинної медицини
  •  модернізація будівлі лікарні
  •  закупівля обладнання
  • закупівля реанімобіля
  •  розширення переліку пакетів послуг
  1. Профілактика
  • інформування
  • розробка планів, програм
  • вакцинація дітей і дорослих

На наступному засіданні, що заплановане 13 серпня, робоча група сформує картки конкретних проєктів. Програма DOBRE допоможе втілити один із них.

Наша громада увійшла до четвертої, заключної когорти Програми, тому терміни реалізації проєкту обмежені. Робоча група вирішила, що за цих умов для нас підійде закупівля діагностичного обладнання.

Директор Коропської центральної лікарні Володимир Матусяк вважає, що найоптимальнішим для нас був би фіброколоноскоп – апарат для діагностики захворювань товстого кишечника; або ж мамограф − щоб виявляти захворювання молочних залоз.

Лікарня має кваліфікованих працівників для роботи на цьому обладнанні. Після коротких курсів вони зможуть фахово проводити колоноскопію або мамографію. Зараз ці послуги в нас не надаються.

До наступного засідання робоча група повинна визначитися із варіантом.

Засідання робочої групи відбулось у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Коропська громада є партнером Програми DOBRE у Чернігівській області.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю