Маєте звання Героя України або втратили рідну людину, якій його присвоїли? Ви маєте право на одноразову грошову допомогу. Як її отримати, куди звертатися та які документи потрібні — розповідають юристи системи надання БПД.
Український ветеранський фонд Мінветеранів розпочинає приймати заявки на конкурс «Варто діяти», який реалізується у партнерстві з Kernel та SKELAR. За умовами конкурсу ветерани, члени їхніх сімей та рідні загиблих Захисників і Захисниць України зможуть отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на втілення своїх бізнес-проєктів.
Наголошуємо, якщо військовослужбовець перебуває на стаціонарному лікуванні або реабілітації і потребує зуболікування чи зубопротезування, він має право їх отримати і ці послуги будуть оплачуватися закладу, який надав їх за договором з НСЗУ.
Військовослужбовцям, які вперше самовільно залишили військові частини чи місця служби або вчинили дезертирство, та які добровільно прибудуть не пізніше 1 січня 2025 року до військових частин і висловлять готовність продовжити військову службу, буде продовжено відповідно військову службу, дію контракту, а також поновлено виплату грошового забезпечення і здійснення продовольчого та інших видів забезпечення, також поновлено інші пільги і соціальні гарантії, встановлені законодавством України. Законом України від 21.11.2024 № 4087-ІХ внесені відповідні зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».
Розпочався прийом заявок на участь у другій хвилі програми з навчання та працевлаштування «Разом» – проєкті для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин, який реалізує Національна енергетична компанія «Укренерго» спільно з Українським ветеранським фондом за підтримки Lobby X та Veteran Hub.
Міністерство у справах ветеранів України, у рамках реалізації Операційного плану заходів з реалізації у 2024 - 2026 роках Національної стратегії протимінної діяльності на період до 2033 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.06.2024 №616-р, повідомило про можливість проходження ветеранами/ветеранками безкоштовного курсу навчання за напрямком механізованого розмінування у протимінній діяльності. Метою курсу є не лише навчання ветеранів та ветеранок, але й сприяння їх подальшому працевлаштуванню.
Міністерство у справах ветеранів України інформує, що з метою запровадження та популяризації безоплатних курсів, зокрема онлайн-курсів, з вивчення української мови для різних категорій громадян, в тому числі для ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, а також громадян, які не вивчали українську мову в рамках виконання завдань і заходів Державної цільової національно- культурної програми забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на період до 2030 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.03.2024 №243-р, Міністерство культури та інформаційної політики України запустило функціонування національної платформи з вивчення української мови ( https://speakukraine.net/ ), де сконцентровано ефективні онлайн та офлайн-ресурси і мобільні додатки з вивчення української мови.
Таблиця контактів для ветеранів війни та членів родин загиблих Захисників та Захисниць України з числа внутрішньо переміщених осіб в розрізі районів та громад Чернігівської області (за посиланням - ТАБЛИЦЯ).
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності