Чернігівська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» інформує
Відповідно до вимог пункту 3.2 розділу ІІ Правил безпеки систем газопостачання (ПБСГ) власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач) зобов'язаний забезпечити належне утримання системи газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України.
Згідно з пунктом 3.3 цього розділу, власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач) несе відповідальність за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, а також за димові та вентиляцій) канали.
Власники (орендарі (наймачі) та/або управителі, співвласники та/або управитель БКБ), мають забезпечити своєчасне технічне обслуговування (перевірку та прочищення) димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових і громадських будинків.
У випадку виявлення несправних та непридатних до подальшої експлуатації димових та/або вентиляційних каналів у приміщеннях будинків, де встановлене газовикористовуюче обладнання суб’єкт господарювання, який виконує роботи з технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів, зобов’язаний скласти акт ДВК, що міститиме припис про заборону користування газотакористовуючим обладнанням, та направити власнику (орендар (наймачу)та/або управителю, співвласникам та/або управителю БКБ), Оператору ГРМ відповідному територіальному органу Держенергонагляду засобами електронної комунікації.
Власник (наймач) та/або управитель, співвласники та/або управитель БКБ), у разі отримання акту ДВК, що містить припис про заборону користування газовикористовуючого обладнання зобов'язаний звернутися (письмово) до Оператора ГРМ про припинення газопостачання (розподілу природної газу) на об’єкті власника (орендаря (наймача) та/або управителя, співвласників та/або управителя БКБ.
Згідно з пунктом 5.4 глави 3 розділу V ПБСГ, технічне обслуговування внутрішніх газопроводів газового обладнання в житлових будівлях має проводитися відповідно до вимог документації експлуатації, наданої виробниками газового обладнання на договірних засадах. Зазвичай обслуговування проводиться не рідше ніж раз на рік.
Наголошуємо: газові мережі як об'єкти підвищеної небезпеки потребують регулярних перевірок та обслуговування.
Споживачі зобов'язані забезпечити своєчасне технічне обслуговування газових систем у своїх помешканнях.
Технічне обслуговування є ринковою послугою. Споживач має право вибору та може укласти договір або з Оператором ГРМ (на Чернігівщині – Чернігівська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України»), або з іншою організацією, що має відповідний дозвіл на проведення таких робіт.
Статистика свідчить, що однією з головних причин викликів аварійної газової служби за номером 104 є витоки газу на внутрішніх мережах та газовикористовуючих приладах, які трапляються через відсутність вчасного технічного обслуговування. Такі мережі становлять потенційну небезпеку для мешканців і можуть негативно впливати на стабільність газопостачання.
Обов'язок Оператора ГРМ – безперебійний та безпечний розподіл природного газу.
Газопостачання може здійснюватися тільки за умови належного технічного стану внутрішніх газових систем. В іншому випадку, з метою запобігання аваріям, вибухам та нещасним випадкам, а також відповідно до ВИМОГ пункту 5.7 глави 5 розділу У ПБСГ, газопостачання може бути припинене.
Фахівці Чернігівської філії «Газорозподільні мережі України» вже провели технічне обслуговування внутрішніх мереж та газового обладнання у жителів Коропської громади. Однак багато споживачів накопичують борги за надані послуги, що призводить до додаткових фінансових витрат для підприємства. У разі заборгованості за послугу компанія змушена подавати такі справи до суду.
За інформаціє Чернігівської філії «Газорозподільні мережі України»