Коропська громада
Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Звіт за результатами визначення потреб населення  у соціальних послугах

Дата: 08.05.2025 11:42
Кількість переглядів: 39

Коропська селищна територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Рішення №191 про утворення Коропської селищної об’єднаної територіальної громади прийнято 09 вересня 2016 року.

До складу громади увійшли наступні населені пункти: сщ. Короп, с. Атюша, с. Кучі, с. Лубенець, с. Пуста Гребля, с. Рубанників, с. Билка, с. Будище, с. Вишеньки, с. Бужанка, с. Черешеньки, с. Чорнявка, с. Вільне, с. Борисове, селище Зайцеве, с. Тарасівка, с. Городище, с. Придеснянське, с.Карильське, с. Краснопілля, с.Ранок, с.Лукнів, с. Некрите, с. Нехаївка, с. Галичівка , с. Лебедин, с. Нориця, с. Оболоння, с. Гута, селище Лиса Гора, с. Поляна, с. Поліське, с. Дрібці, с. Новоселиця, с. Горохове, с. Карацюбине, с. Риботин, с. Рижки, с. Рождественське, селище Груди, с. Єгорівка, с. Накот, с.Синявка, с. Шабалинів, с. Мохове. Після місцевих виборів 25 жовтня 2020 року до складу селищної територіальної громади приєдналися с. Сохачі, с. Подоляки, с. Станове, с. Райгородок, с. Жернівка.

Коропська селищна територіальна громада згідно з адміністративно-територіальним устроєм України входить до складу Новгород-Сіверського району Чернігівської області та розташована на північному сході області.

Для удосконалення процесу визначення потреб населення Коропської селищної територіальної громади у соціальних послугах протягом  березня 2025 року проведено соціологічне опитування шляхом анкетування мешканців громади. Основною метою оцінки є визначення соціальних груп в громаді, що потребують соціальних послуг, та пріоритетів щодо організації надання соціальних послуг та розробка рекомендацій щодо шляхів розвитку та удосконалення надання соціальних послу.  

При формуванні показників потреби населення Коропської селищної територіальної громади у соціальних послугах враховані дані Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської селищної ради, КНП «Центр надання соціальних послуг» Коропської селищної ради, служби у справах дітей, закладів охорони здоров’я, відділу освіти, відповіді на анкети. 

Статистика соціальних груп станом на 01.01.2025 року

 

Соціальна група

Кількість, осіб

            Чисельність населення, всього осіб , з них:

14453

  1. Чоловіки

6371

  1. Жінки

7722

Особи у віці 60-89 років

4472

Особи у віці 90 років і більше

128

Повнолітні особи з інвалідністю

1397

Діти

1709

Діти з інвалідністю

54

  1. Бездоглядні діти

0

  1. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування

77

  1. Діти під опікою/піклуванням

18

  1. Діти, які виховуються в прийомних сім’їх та дитячих будинках сімейного типу

54

  1. Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах

96

  1. Сімї, які перебувають у складних життєвих обставинах

107

  1. Особи, які перебувають на обліку органу пробації

21

14. Внутрішньо переміщені особи, в т.ч.

1745

14.1. Особи похилого віку

418

 14.2. Особи з особливими потребами

46

14.3. Діти з особливими потребами

1

  1. Особи, які постраждали від домашнього насильства

136

  1. Бездомні особи

0

  1. Особи, які постраждали від торгівлі людьми

0

  1. Багатодітні сім'ї

89

  1. Діти, які виховуються в прийомних сімях та дитячих будинках сімейного типу

54

  1. Ліквідатори  аварії на ЧАЕС

49

  1. Учасники  Другої світової війни

9

  1. Кількість осіб, з числа учасники АТО та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації

500

  1. Кількість сімей, яким заподіяно шкоду, завдану пожежею, стихійним лихом

32

  1. Сім’ї загиблих військовослужбовців

58

  

Чинники, що зумовлюють вразливість і складні життєві обставини:

- воєнний стан;

- безробіття; зниження доходів/заробітної плати;

- недостатня кількість заходів дозвілля;

- недостатньо розвинена безбар’єрність у всіх сферах життя;

- асоціальний спосіб життя, домашнє насильство;

- потреба  осіб з інвалідністю в інклюзивному транспорті/соціальному таксі;

- тривалі хвороби;

       

Надавачі соціальних послуг

В громаді,   відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» діють  установи, які надають соціальні послуги та зареєстровані в державному Реєстрі надавачів та отримувачів соціальних послуг: Територіальний  центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської селищної ради, Комунальне некомерційне підприємство  «Центр соціальних служб» Коропської селищної ради.

 В громаді діє відокремлений підрозділ Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України у Коропському районі, основним завданням якого є надання медико-соціальної допомоги найбільш незахищеним верствам населення. При  підрозділі працює  мобільна бригада у  складі лікаря, медичної сестри та водія автомобіля «швидкої» для надання допомоги людям, які проживають у віддалених населених пунктах. Виїзди бригади по селах здійснюються щодня з  понеділка по п’ятницю за графіком. Безкоштовно надається  допомога особам похилого віку, дітям, внутрішньо переміщеним особам.

 КНП «Центр соціальних служб» Коропської селищної ради надає соціальні послуги відповідно до державних стандартів соціальних послуг, зокрема: інформування, консультування, представництво інтересів, соціальна профілактика, соціальний супровід, соціальний супровід сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, екстрене (кризове) втручання, соціальна адаптація, соціальна інтеграція та реінтеграція, соціальна реабілітація, натуральна допомога, інші соціальні послуги, відповідно до потреб.

Для встановлення статусу «дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів» 1241дитині  складено  акти оцінки потреб та висновки до них.

На обліку в Центрі знаходяться:

-        107 сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах. Серед них родини військовослужбовців, родини загиблих Захисників та Захисниць, багатодітні родини, постраждалі від домашнього насильства, ВПО, одинокі батьки або матері;

-        1 сім’я, що здійснює опіку над дітьми сиротами;

-        8 прийомних сімей;

-        5 будинків сімейного типу.

 

Протягом  2024 року КНП «Центр соціальних служб» надані такі послуги:

-        консультування -    665 осіб , в тому числі психо-соціальна підтримка –  446 осіб

-        екстренне (кризове втручання) – 2 особи

-        інформування – 665 осіб,

-        соціальна профілактика – 38 осіб;

-        натуральна допомога – 153 ооби;

-        соціальний супровід – 22 особи ;

-        комплексна послуга з формування життєстійкості -  1675 осіб, з них: індивідуальні – 866 осіб;  групові – 809 осіб.

-        влаштовано до центру соціально-психологічної допомоги 4 особи. Серед них є жертви домашнього насильства та неповнолітня вагітна.

Створено центр життєстійкості, де реалізовується комплексна соціальна послуга з формування життєстійкості. В центрі життєстійкості проводяться групові заняття з підтримки ментального здоров’я «Елегантний вік», «Барви дитинства», «Єдина родина», «Самодопомога +», «Навічно в серці», «Цілюще мистецтво».   Постійно проводяться щочетвергові зустрічі з мамами загиблих Захисників та Захисниць України за принципом «Рівний-Рівному». За тим же принципом в Центрі діють такі сталі групи для  багатодітних мам та мам, що опинились в складних життєвих обставинах, та ін.

В громаді діє  мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Мобільна бригада функціонує постійно.

Основний склад мобільної бригади – 4 особи: директор комунального некомерційного підприємства «Центр соціальних служб» Коропської селищної ради, психолог,  2 фахівці із соціальної роботи. Також залучені  5 представників від закладів освіти, медицини, поліції, служби у справах дітей, що залучаються  за згодою.        За минулий рік  мобільна бригада  здійснила 64 виїзди , кількість осіб, які отримали послугу – 174 особи. 

У  вересні відбулося урочисте відкриття безбар’єрного простору, який було створено у КНП «Цент соціальних служб»  Коропської селищної ради  за сприяння БФ «Право на захист». Проект мав назву «Знищуємо бар’єри – підвищуємо доступність у Коропській громаді». В ході реалізації проекту було майже повністю демонтовано та залито новий поріг,  встановлено новий пандус, що відповідіє усім нормам ДБС, новий козирок, вкладено плитку в коридорі, встановлено метало пластикову перегородку в коридорі, замінено підлогу та влаштовано ламіновані панелі в коридорі, що веде до туалету.

У липні  підписано грантову угоду між ГО «Коропщина – спільний дім» та Програмою розвитку ООН в Україні під назвою « Коло соціальної підтримки в Коропській громаді «Ти не один». Мета проекту: покращення якості надання соціальних послуг в Коропській громаді та налагодження ефективної комунікації та співпраці між ГО «Коропщина – спільний дім» та КНП «ЦСС» Коропської селищної ради, в тому числі, покращення матеріально технічної бази Центру соціальних служб.

Заключено меморандуми про співпрацю з ГО «Коропщина – спільний дім» та відокремленим підрозділом Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України в селищі Короп.

Психологом та менеджером КНП «Центр соціальних служб»  в 9 школах громади були проведені групові заходи з підтримки ментального здоров’я, запобіганню булінгу серед підлітків,  формування стресостійкості серед учнів 9-11 класів.

Територіальний центр соціального обслуговування (надання  соціальних послуг)  Коропської селищної ради має чотири відділення:

· відділення соціальної допомоги вдома;

· відділення організації надання адресної натуральної допомоги та денного перебування;

· відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в с.Нехаївка;

· відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в с.Шабалинів;

Станом на 01.01.2025 року територіальним центром обслуговано 1846 осіб, зокрема 1802 осіб похилого віку, 123 осіб з особливими потребами, 41 ветеранів війни, 104 ветеранів праці, 29 - ВПО. На платній основі соціальними послугами скористалось 698 осіб, послугами з установленням диференційованої плати скористалися 413 осіб. За 12 місяців від сплати платних послуг отримано коштів у сумі 821,4 тис.грн. 

Послугами відділення соціальної допомоги вдома скористалося 416 осіб.

Відділенням організації надання адресної натуральної допомоги та денного перебування обслуговано 1381 особа. При відділенні функціонує:

- «Мобільна соціальна служба», яка проводить виїзди до людей похилого віку та осіб з інвалідністю. 

Виїзди мобільної соціальної служби відбуваються на спеціально обладнаному автомобілі за графіком, затвердженим директором територіального центру. З початку своєї роботи, а саме з 22 серпня 2023 року мобільний автомобіль регулярно робить виїзди в села Коропської громади. Мультидисциплінарна команда надає послугу натуральної допомоги. Спеціально обладнаний автомобіль мобільної соціальної служби було отримано в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Канади;

     - Університет третього віку.

 У 2024-2025 навчальних роках діє два факультети: «Комп*ютерної грамотності» та «Вивчення української мови».

На факультеті «Комп*ютерної грамотності» навчаються 18 студентів. факультет пропонує чудову можливість для людей старшого віку – пройти курс навчання, який допоможе опанувати базові функції та можливості ПК , та  інтернету. Це дозволить старшому поколінню бути активними учасниками сучасного життя, дати змогу старшому поколінню відчути себе впевнено в роботі з сучасними гаджетами.

В роботі використовуються методи як індивідуального так і групового навчання.

Факультет «Вивчення української мови» налічує 26 студентів. Навчання на цьому факультеті виховує у студентівуміння використовувати українську мову як державну для духовного, культурного й національного самовияву; володіти всіма видами мовленнєвої діяльності ;усно й письмово тлумачити поняття, факти, володіти  засобами української мови. Виховує стійку мотивацію й свідоме прагнення до вивчення  української мови.

В роботі використовуються методи, такі як вправи, бесіди, практичні заняття, робота з підручником.

Заняття на факультетах проходять відповідно до складеного плану роботи. Навчання триває протягом двох академічних годин на тиждень, згідно затвердженого графіка на кожен семестр.

 

При відділенні організації надання адресної натуральної допомоги та денного перебування діє 4 клуби за інтересами.

«Клуб добрих справ» відвідує 10 учасників. В  його основі є поєднання   зусиль   для  добрих  і корисних  справ, він є місцем  спілкування, місцем, де  можна  отримати  будь – яку інформацію, допомогу.  Клуб виконує  місію  взаємодопомоги,  взаємопідтримки  та  благодійності людям  похилого  віку, різнопланової  допомоги  самотнім  людям.

Клуб «Довголіття»- це клуб оздоровчої фізкультури. Він налічує 6 учасників. Основною метою клубу є: виробити звичку вести здоровий спосіб життя , займатися спортом; покращувати, за допомогою спеціального комплексу вправ, фізичний стан здоров'я; розподілити фізичне навантаження, з метою отримати найбільшу користь для організму; врахувати вікові та фізіологічні властивості учасників; робити акценти в заняттях на відповідні частини тіла та органи; тренувати верхні та нижні дихальні шляхи, з метою запобігання сезонним захворюванням; використовувати в роботі індивідуальний підхід.

«Креативне рукоділля» - гурток “Креативне рукоділля” – це об’єднання енергійних, талановитих людей, що ведуть активний спосіб життя і використовують свій вільний час з метою цікавого та змістовного дозвілля. Програма гуртка є арт терапевтичного спрямування, включає традиційні і нові види декоративно-прикладного мистецтва та способи обробки матеріалів: робота з природнім матеріалом, нетрадиційні техніки малювання, робота з папером різних видів, фудфлористика, виготовлення мильних виробів, холодний фарфор тощо. Такі заняття – не лише можливість розкрити свій талант, а й спосіб емоційно відпочити та відновити свої ресурси, поліпшити психологічний та емоційний стан, зняти напруження, знизити рівень тривожності, апатії, підняти життєвий тонус, тренується дрібна моторика рук, підвищується концентрація уваги.

Відвідує гурток 15 осіб.

Клуб вокального співу «Вербиченька». Основною метою клубу є навчання музичної  грамотності дорослих, ознайомлювати з творчістю та життєвим шляхом українських   композиторів, вивчати українські народні та композиторські пісні , ознайомлювати з нотною грамотою, більш широко ознайомлювати   членів клубу з світом української класичної музики та  біографією видатних українських композиторів та музикантів. Клуб «Вербиченька»  відвідує 8 чоловік.

Заняття в клубах проходять  один раз на тиждень, згідно затвердженого графіку.

На постійній основі функціонує Банк одягу, що був у вжитку,  та пункт прокату засобів реабілітації.

У відділеннях стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання в с.Нехаївка та в с.Шабалинів  станом на 01.12.2024 року проживало 52 особи, які опинилася в складних життєвих обставинах, з них: 49 осіб  похилого віку 13 осіб з особливими потребами.

У Відділеннях стаціонарного догляду с. Нехаївка та с. Шабалинів завершилася підготовка до опалювального періоду 2024-2025 роки. Стаціонарні відділення мають власні котельні, які працюють на твердому паливі. Паливом забезпечені  на 100%. По відділенню стаціонарного догляду с. Нехаївка проведено  поточний ремонт санвузлів. По двох відділеннях оновлено твердий та м’який  інвентар.

 

Огляд отримувачів соціальних послуг

В ході опитування населення проведено анкетування 85 мешканців ТГ. Жінок – 65, чоловіків – 20. Вік респондентів від 26-40 років – 6 осіб; від 41-59 років - 25 осіб; від 60 та більше - 54. Респондентам було запропоновано зазначити, до яких соціальних груп належать вони або члени їх родин. Згідно з результатами опитування найбільше осіб похилого віку -   54 (63,5%), малозабезпечених – 7 осіб (8%), осіб з інвалідністю – 7 (8%), з частковою  або повною  втратою рухової активності – 5(6%), безробітні -5(6%),  з невиліковними  хвороби чи хворобами, що потребують тривалого лікування- 7(8%). 

 

Стан обізнаності населення про соціальні послуги, що надаються в територіальній громаді, проблеми під час їх отримання

Основними комунікаційними каналами інформування мешканців про соціальні послуги у Коропській селищній територіальній громаді є офіційний сайт Коропської селищної ради, адаптований для осіб з вадами зору,  ФБ-сторінка селищної ради, ФБ-сторінка КНП «Центр соціальних служб» Коропської селищної ради, ФБ-сторінка Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Коропської селищної ради, інформаційні буклети. Інформація про послуги наявна безпосередньо в надавачів соціальних послуг.

Однак, 9 осіб із опитуваних (10%) зазначили проблемою під час отримання соціальних послуг відсутність інформації про послуги та умови їх надання. Це  свідчить про те, що населення громади  недостатньо орієнтуються в інформації про соціальні послуги та де їх можна отримати.  Ще 33 особи (39%) зазначили проблемою під час отримання соціальних послуг погану транспортну доступність, 6 осіб (7%)  - тривалий час очікування допомоги, 7 осіб (8%)  - не стикались.

В перерахованих проблемах, які притаманні в громаді, більшість опитуваних зазначила незадовільну транспортну доступність до надавачів соціальних послуг –  33 особи (39%),  брак фахівців у сфері соціального обслуговування – 14 осіб  (16%), відсутність можливостей для проведення дозвілля – 13 осіб (15%), відсутність спеціальних освітніх установ і вчителів для дітей з інвалідністю – 11 (13%).       

Соціальні послуги, які надаються і у яких є  потреба та  задоволеність ними

В ході опитування населення було з’ясовано види соціальних послуг, які отримують респонденти та члени їх сімей, рівень задоволеності отримуваними послугами, а також потребу опитуваних громадян  в окремих соціальних послугах.

Як засвідчили результати опитування населення ТГ, найбільша кількість респондентів відзначили потребу в  таких соціальних послугах:

консультування – 18

 інформування – 15

соціальний супровід – 1

представництво інтересів - 1

соціальна адаптація – 1

догляд вдома - 2

натуральна допомога – 25

денне перебування -3

екстрене (кризове) втручання –2.

В опитуванні для визначення потреб населення жителі зазначили соціальні послуги або заклади соціального обслуговування, які необхідні в громаді : розширення стаціонарного відділення в с. Нехаївка, відкриття психо-неврологічного відділення для дітей, відкриття соціальної пральні, поновлення виїздів медичної бригади Червоного Хреста, надання гуманітарної допомоги, допомога в обробітку присадибних ділянок.

На питання «Чи  відповідали/відповідають соціальні послуги, що надаються, вашим потребам?»  майже всі опитувані  зазначили, що послуги відповідають потребам (повністю – 54, частково – 17, не відповідають – 2, та 12 осіб не зазначили, оскільки за послугами не звертались). Оцінка задоволеності отриманими соціальними послугами (за 5-бальною системою) - 75% відсотків опитуваних задоволені (оцінка 5 та 4), 14% - не звертались, 4% поставилт оцінку «3».

Найбільшої підтримки в громаді потребують люди похилого віку, особи з інвалідністю, ВПО, сім'ї, які перебувають у складних життєвих обставинах. 

 

Забезпечення населення соціальними послугами та пропозиції щодо удосконалення:

У громаді  діє Стратегія сталого розвитку Коропської селищної територіальної громади на період до 2029 року. Стратегія містить оперативну ціль, завдання щодо розвитку та організації надання соціальних послуг та системи показників для моніторингу. Також в громаді затверджено План (Програма) економічного та соціального розвитку Коропської селищної територіальної громади на 2024 рік, де визначено основні завдання в галузі «Соціальний захист». Передбачені завдання щодо розвитку та організації надання соціальних послуг виконуються.

Відділом соціального захисту населення на виконання Плану (Програми) соціально-економічного розвитку на 2024 рік реалізувалось ряд програм та передбачено фінансові ресурси для виконання заходів : Програма виплати соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, Програма по наданню пільг на медичне обслуговування мешканців громади, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Програма по соціальному захисту та підтримки громадян Коропської селищної ради,  Програма по наданню допомоги сім’ям військовослужбовців, що загинули, зникли безвісти при виконанні військового обов’язку, які проживають на території  Коропської селищної ради,  Програма по наданню пільг хворим з хронічною нирковою недостатністю, що отримують гемодіаліз в обласному медичному центрі та проживають на території Коропської селищної ради,  Програма підтримки діяльності відокремленого підрозділу Чернігівської обласної організації Товариства Червоного хреста України, Програма підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Коропській селищній територіальній громаді.

Пропозиції щодо включення до Плану економічного та соціального розвитку на 2025 рік:

- проведення ремонту недіючої частини приміщення відділення стаціонарного догляду в с. Нехаївка для підопічних;

- облаштування приміщення відділення стаціонарного догляду в с. Шабалинів для ліжко хворих підопічних;

- запровадження послуги «соціальне таксі» в громаді;

- відкриття ветеранського простору в громаді.

Надавачами соціальних послуг  забезпечено основне виконання певного обсягу базових соціальних послуг, шляхом прийняття рішення відділом  соціального захисту населення Коропської селищної ради  про платність, безоплатну основу чи диференційовану оплату за отримання послуг, заявлених заявником.

Коропська селищна територіальна  громада у 2024 році не укладала угоди (договори) про співробітництво у сфері організації надання соціальних послуг з надавачами недержавного сектору, договори про співробітництво у сфері організації надання соціальних послуг з громадськими об’єднаннями, благодійними організаціями, договори про співробітництво територіальних громад у сфері надання соціальних послуг та угоди (договори) про співробітництво з районною та / або обласною радами.

       Для задоволення потреб населення Коропської селищної територіальної громади у соціальних послугах необхідно:

- посилити роботу щодо виявлення осіб, які знаходяться в складних життєвих обставинах та потребують соціальних послуг;

- надавачам  соціальних послуг  покращити інформаційно-роз`яснювальну роботу серед населення громади щодо соціальних послуг, облаштовувати інформаційні куточки в старостинських округах, на яких повинна міститись доступна, актуальна і вичерпна інформація для отримання послуг, розміщувати актуальну інформацію щодо соціальних послуг у Центрі надання адміністративних послуг, установах охорони здоров`я, на офіційному вебсайті Коропської селищної громади, сторінках в Facebook ;

- запровадити  послугу «соціальне таксі» в громаді для забезпення  спеціально облаштованим транспортом людей  з інвалідністю, людей, які мають порушення опорно-рухового апарату, та тих, хто має труднощі з самостійним пересуванням та потребує сторонньої допомоги;

- забезпечити  роботу новоствореного Центру денного догляду для дітей ( в тому числі для дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами), спрямовану на розвиток дітей та на забезпечення емоційного добробуту батьків;

- розробити та затвердити Програму безбар’єрності Коропської селищної територіальної громади на 2025-2030 роки з метою  сприяння інтеграції маломобільних осіб у суспільне життя  та створення умов для їхньої активної участі в усіх сферах життя громади;

- популяризувати  проведення заходів психологічної підтримки населення громади з метою покращення психоемоційного стану та ментального здоров’я мешканців;

- створення сприятливих умов для адаптації та соціальної інтеграції ветеранів

(запровадження  посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, створення ветеранського простору).

      Додатки:

 Дані щодо соціально-демографічної ситуації у територіальній громаді та кількості осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах (додаток 1 до Порядку);

Інформація щодо надавачів соціальних послуг (додаток 2 до Порядку);

Дані щодо видів соціальних послуг, потребу в яких встановлено для осіб/сімей, що належать до вразливих груп населення або перебувають у складних життєвих обставинах (таблиця 3.2 до Порядку).

Додаток

Додаток

Додаток

Додаток

 

Відділ соціального захисту населення  Коропської селищної ради

 

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь