Батькам полеглого захисника Ярослава Лопатка передали державну нагороду, присвоєну воїну посмертно

Дата: 01.08.2024 16:21

За свою мужність під час захисту України молодий захисник відзначений Почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «Комбатантський хрест». На жаль, посмертно.

Церемонія вручення нагороди батькам воїна Віктору Яковичу і Надії Олексіївні відбулась сьогодні в залі засідань селищної ради.

Почесний нагрудний знак рідним людям Героя передав начальник Першого відділу Новгород-Сіверського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Володимир Сивун.

До нагрудного знака батькам Ярослава передали відзнаку «Честь та пам’ять» – як особливий знак поваги до родини воїна.

До батьків Героя і всіх присутніх звернувся голова громади Володимир Куніцин.

• Ми з вами усвідомлюємо і розуміємо, що могло б бути, якби наші воїни, наші захисники і захисниці, не стали не захист нашої держави. Ті злочини, які окупант чиниться на вже окупованих територіях, носять нелюдське обличчя… Щонайменше, що ми можемо робити – це пам’ятати наших Героїв, допомагати захисникам, шанувати їх і передавати цю шану від покоління до покоління.

Світлу пам’ять захисників України, які віддали життя за неї в бою, всі вшанували хвилиною мовчання.

Ярослав Лопатко народився 7 лютого 1995 року в Коропі. Закінчив 9 класів Коропської загальноосвітньої школи. Був дуже відповідальним, завжди старався прийти близьким і друзям на допомогу, був добрим, світлим і щирим, «душею» компанії.

У 2014 році закінчив Політехнічний технікум Сумського державного університету, спеціальність – «Виробництво електронних та електричних засобів автоматизації».

З 2016 по 2019 рік проходив військову службу за контрактом в ЗСУ. Брав участь у антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

У 2019 році, після короткої перерви, знову уклав контракт на проходження військової служби.

У перший день повномасштабного російського вторгнення Ярослав отримав тяжке поранення під час ракетного обстрілу його підрозділу.

На жаль, 5 квітня 2022 року серце молодого захисника зупинилось.

Указом Президента України №79/2022 від 28 лютого 2022 року за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений медаллю «За військову службу Україні».

Вічна пам’ять Герою!