З любов’ю до традицій рідного краю: в Атюші відбулись літературні посиденьки

Дата: 24.05.2024 20:45

Дзвінка весільна пісня, багатство кольорів на вишиванках, щире слово, теплі вітання й солодкий аромат півоній – саме так можна описати атмосферу, що панувала сьогодні в актовій залі Атюшівської школи імені Станіслава Ковтуна.

Тут відбулось яскраве народознавче свято, господинею якого була фольклористка і Заслужений працівник культури України Ганна Іванівна Сушко із Пустої Греблі.

Щедро обдарувала Ганну Іванівну природа талантами й уміннями: шиє, вишиває, співає і віршує, грає на сцені, випікає й готує, кермує автомобілем і фотографує, зберігає традиції свого краю та передає їх молодому поколінню.

Нещодавно вийшла друком її збірка «Покорно прошу», в якій описаний автентичний весільний обряд села Пуста Гребля, із текстами й нотами 215 (!) давніх весільних пісень.

І сьогодні Ганна Іванівна разом із творчими земляками відтворила на сцені це народне свято зародження української сім’ї.

…Колись вісімнадцятирічною дівчиною Ганна Сушко очолила клуб у своєму селі, де пропрацювала 35 років. Під її керівництвом місцевий фольклорний ансамбль «Ласкавець» здобув добру славу в районі та області, ряд перемог різних конкурсів та фестивалів.

За збереження та популяризацію народних традицій Ганна Сушко у 2009 році з рук президента Віктора Ющенка  отримала відзнаку Заслуженого працівника культури України.

Зараз Ганна Іванівна працює в Коропському центрі дитячої та юнацької творчості, веде фольклорний гурток «Ласкавець» на базі Атюшівської школи..

Безліч теплих слів присвятили сьогодні Ганні Іванівні її друзі, однодумці, колеги, учні  – учасники літературно-мистецького клубу «Первоцвіти Коропщини», вчителі, творчі люди нашого краю і гості з Кролевеччини.

Найбільше зичили, звісно ж, здоров’я й довголіття, щоб якомога довше передавати народну мудрість, культуру і звичаї нашій молоді, у переможній, мирній Україні.

Пишаємось творчими людьми нашої громади!