Щороку Україна долучається до відзначення Європейського тижня імунізації

Дата: 29.04.2024 14:18

Фото без описуПопри війну та масштабні руйнування медичної інфраструктури, щеплення в Україні не припиняються навіть у найбільш наближених до лінії фронту куточках

У 2024 році виповнюється 50 років з початку Розширеної програми імунізації. За даними ВООЗ, в рамках дії програми — вакцини врятували понад мільярд життів у всьому світі

Почалося все у 1974 році, як місія забезпечити дітей в усіх країнах світу життєво необхідними вакцинами проти 6 потенційно смертельних хвороб: дифтерії, поліомієліту, кашлюку, правця, туберкульозу, кору.

З того часу міністерства охорони здоров'я, України зокрема, та партнери співпрацюють. Завдяки вакцинації ліквідована віспа; географічний ареал дикого поліовірусу скоротився до двох країн; випадки кору, краснухи, туберкульозу, кашлюку, правця та дифтерії різко зменшилися.

В Україні є Національний календар профілактичних щеплень, відповідно до якого кожен може отримати щеплення в медичному закладі безоплатно, а самі вакцини кваліфіковані ВООЗ, безпечні та ефективні. Дотримуючись цього Календаря, людина захищає себе, своїх дітей та громаду від 10 особливо небезпечних хвороб. Тож подбайте про себе та своїх рідних — зробіть щеплення!