Про засідання виконавчого комітету 16 лютого

Дата: 16.02.2024 19:15

Сьогодні члени виконавчого комітету зібрались на чергове засідання, яке провів голова громади Володимир Куніцин.

Участь у засіданні взяли начальник районної військової адміністрації Сергій Сергієнко та заступник голови районної ради Володимир Бондаренко.

Офіційний захід голова громади розпочав із господарських проблем громади, а конкретніше – планів, як можна їх уникнути.

Мова про високі тарифи на тепло. Зараз послуги «Облтеплокомуненерго» обходяться нам дуже дорого.

Вартість однієї гігакалорії на сьогоднішній день захмарна – 7900 гривень, а по нашому комунальному готелю і взагалі  9000 гривень, ­ –  пояснив Володимир Куніцин. – Тоді як ціна по Україні ­ – десь близько 4000-4500 гривень/Гкал. За січень тільки по наших будівлях, які знаходяться на території Коропа (школа, центр творчості, бібліотека, будинок культури, ЦНАП) ми заплатили 2 мільйони гривень. А за 5 місяців опалювального сезону повинні заплатити 10 мільйонів.

За таких цін на тепло, як зазначив голова, про жоден розвиток не йдеться. Проте є можливості змінити ситуацію.

Перш за все – забрати котельню знов до себе, щоб ми самі надавали цю послугу. Якщо зробити проєкт, перейти на нові економні газові котли ­ – у перспективі вартість Гкал буде 3000 - максимум 3500 гривень. Для порівняння: з такою ціною за січень ми б заплатили вже не 2 мільйони гривень, а приблизно  600 тисяч гривень.

Звісно, вартість проєкту, щоб це здійснити, висока – 10-11 мільйонів гривень. Але і тут можна знайти рішення.

Фонд енергоефективності (а з її директором Володимир Куніцин познайомився кілька днів тому на профільному форумі в Києві) може надати нашій громаді кошти на 7 років під 5% річних.

- Якщо взяти 7 мільйонів – відсоток складе 350 тисяч на рік. За 2 роки ми повністю «відбиваємо» витрати. До того ж відсоток за користування цими коштами менший, ніж інфляція. Робота ця довготривала, але ми з командою готові включитися в цю роботу, якщо нас підтримають члени виконкому, депутати і всі жителі громади.

Також Володимир Куніцин повідомив, що в наступному році лікарня буде опалюватись дровами. За міжнародні кошти робиться котельня, вартість проєкту – 5 мільйонів 200 тисяч гривень.

У планах є і запровадження відновлювальної енергетики – встановлення сонячних панелей на лікарні.

Далі перейшли до розгляду питань виконкому.

Серед них були:

• звіт виконання Плану (Програми) соціально-економічного розвитку Коропської селищної територіальної громади за 2023 рік
  • штатний розпис комунального некомерційного підприємства «Коропська центральна лікарня»
  • заяви громадян
  • дозвіл на порушення об’єкта благоустрою  (земляні та монтажні роботи, пов’язані з улаштуванням покриття біля аптеки за адресою вул. Чернігівська 47А)
  • зміни до рішення про створення комісії з питань бджільництва, попередження та фіксації масового отруєння бджіл на території Коропської селищної ради
  • блок питань відділу-служби у справах дітей

Під час засідання виступив голова районної військової адміністрації Сергій Сергієнко, який детально описав безпекову ситуацію на території району і ті безпекові заходи, які треба вжити. Також він дуже схвально відгукувався про роботу як самого Коропського селищного голови, так і колективу селищної ради, і висловив вдячність за це.

Усі сьогоднішні рішення будуть оприлюднені для детального  в розділі «Офіційні документи».