Вивчали польський досвід роботи добровільних пожежних формувань

Дата: 21.12.2023 16:16

Раніше ми розповідали, що Коропська громада стала учасницею проєкту «Вогнеборці. Зміцнення спроможності українських громад шляхом розвитку добровільних пожежних команд», який реалізує Фонд міжнародної солідарності в Україні.

Для участі в цьому проєкті відібрані 8 громад по Україні.

Метою проєкту є популяризація руху добровільних пожежних формувань та створення умов для застосування та поширення досвіду Польщі у напрямку цивільного захисту.

Проєкт передбачає створення на базі Риботинського старостинського округу Добровільної пожежної команди із 12 чоловік. На реалізацію надається фінансова підтримка. Важлива частина проєкту — навчальні заходи.

Минулого тижня заступник селищного голови Наталія Басанець та спеціаліст відділу економіки, інвестицій та інноваційного розвитку Сергій Приходько разом з представниками інших громад-учасниць проєкту та працівниками ДСНС здійснили навчальний візит до Польщі.

У Польщі вони відвідали Повітовий пункт Управління Державної пожежної служби в м. Дембіца та Державну пожежно-рятувальну частину №3 у м. Жешув.

А також посилили знання з питань розробки місцевої документації з цивільного захисту на прикладі ґміни Бжостек.

У цілому – дізнались основне про функціонування добровільних пожежних команд у Польщі: від організаційного та правового регулювання до їхньої участі у соціальному та культурному житті громади.

Проєкт реалізується за фінансової підтримки Програми польської співпраці у сфері розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США в рамках 10-го раунду програми «Development Cooperation Partnership Program».