Що таке публічні консультації?

Дата: 20.12.2023 13:17

Публічні консультації — це двосторонній процес спілкування між органами державної влади та громадськістю, мета якого — включити громадян до обговорення урядової політики, яка впливатиме на їхнє життя.

Публічні консультації можуть проходити у різноманітних онлайн- та офлайн-форматах — від проведення онлайн опитувань і форумів до організації зустрічей громади і круглих столів. Консультації можуть відбуватися протягом кількох тижнів у столиці або тривати кілька місяців за участі громад усіх областей країни. Не існує універсального підходу, кожен процес публічних консультацій є унікальним.

До консультацій здебільшого залучають громадські організації, експертів і звичайних громадян, але також можуть запрошувати представників окремих груп суспільства (наприклад, лікарів чи вчителів середньої школи). Це громадяни, які зацікавлені у певній політиці, на яких вона матиме вплив, або які братимуть участь у її реалізації.

Предмети публічних консультацій також можуть бути різними. Наприклад, органи влади можуть проводити публічні консультації щодо: нової послуги в громаді, щодо розробки проєкту, щодо проєктування певної території в громаді, щодо впровадження нових правил чи політик в тій чи іншій сфері громади.