У Коропі відкрили сучасний Соціальний центр Товариства Червоного Хреста

Дата: 07.12.2023 21:14

Сьогодні відбулось урочисте відкриття Соціального центру Відокремленого підрозділу Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України на Коропщині.  Розташований він по вулиці Незалежності, поблизу будівлі санстанції.

За фінансування гуманітарної організації ТЧХ була відремонтована та обладнана стара будівля, яка довго стояла пусткою після спроби продажу. До облаштування Соціального центру долучилась селищна рада, комунальні підприємства, численні волонтери.

У нове приміщення Коропський підрозділ благодійної організації «переїхав» із підвалу школи.

Участь у церемонії відкриття взяли працівники й волонтери Коропського відокремленого підрозділу ТЧХ, який очолює Таїсія Онопка, представники місцевого самоврядування, громадськість.

Подія зібрала на Коропській землі велику Червонохресну родину. Зі столиці до нас завітала делегація Національного комітету Червоного Хреста; приїхали делегації Чернігівської обласної та Чернігівської міської організацій ТЧХ; делегації з Ніжина, Прилук та Корюківки.

Символічну стрічку перед Соціальним центром перерізали голова Чернігівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Наталія Силенок та голова громади Володимир Куніцин.

В одному приміщенні ми об’днали всі сервіси: як традиційні для Червоного Хреста такі як надання гуманітарної допомоги людям, так і нові напрями – психосоціальна підтримка, мобільні медичні бригади, різноманітні навчання, інформування, соціальні майстерні, – зазначила Наталія Миколаївна.

Після церемонії всі присутні пройшли до приміщення для ближчого знайомства з ним. Екскурсію провела Таїсія Онопка:

Тут працюватиме «Банк одягу», перукарня, спеціалізована кімната психосоціальної допомоги для дітей із аутизмом.  А загалом ми будемо раді всім, хто просто зайде сюди зігрітися, випити чаю, – запросила Таїсія Михайлівна.

Заходи продовжились у Коропському будинку культури. Володимир Куніцин від імені жителів громади подякував Червоному Хресту, всім делегаціям, міжнародним партнерам, які допомагають Україні і нашій громаді зокрема, всім працівникам і волонтерам Коропського Червоного Хреста, які працюють на благо людей:

Ми маємо усвідомити, що ми – не місто обласного значення, і вже навіть не районний центр... Але ми маємо таку підтримку. Це місце слугуватиме нашим людям десятиліттями.

На свою адресу голова громади отримав схвальні відгуки від представників Червоного Хреста за всебічну підтримку та допомогу.

Далі відбувся показ фільму про роботу ТЧХ на Коропщині, про шлях до облаштування Соціального центру, а також церемонія відзначення всіх причетних до цієї справи.  Артисти місцевої сцени подарували учасникам заходу концертну програму.