Коропська громада
Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

18 травня- Міжнародний день музеїв

Дата: 18.05.2017 17:06
Кількість переглядів: 848

Фото без описуЗ року в рік  працівники музеїв усього світу традиційно відзначають професійне свято – Міжнародний день музеїв. Це чудове свято з’явилося в календарі ще в 1977 році, а починаючи з 1978 року, Міжнародний день музеїв став широко святкуватися більше ніж у 150 країнах світу.

  По всій Україні в цей день музеї відкривають свої двері для всіх бажаючих. Відвідування виставкових залів і нових експонатів у День музеїв є безкоштовними. Тому до цього свята причетні не тільки  працівники музею, але і любителі нових цікавих виставок і просто зацікавлені перехожі.

  Цього року Міжнародний день музеїв співпав з Всесвітнім днем вишиванки. Тож працівники Коропського регіонального історико-археологічного музею вирішили сумістити ці два свята і організували день відкритих дверей з представленням святкової програми «Дивовижний світ творчості».

   На свято завітали  селищний голова Віктор Журавель,  начальник відділу культури і туризму селищної ради Людмила Самойловська, в.о.голови Коропської райдержадміністрації Валентина Саволєй , голова районної ради Михайло Мазуренко, представники громадськості.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

  До уваги глядачів були  представлені три виставки: вишивка  хрестиком молодої майстрині Олени Шевченко, оновлена виставка живописних картин, добре знанного на Коропщині і далеко за її межами Анатолія Книра, а також портрети, виконані простим олівцем талановитої студентки Чернігівського педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка Вікторії Коток.

 Олена Шевченко розповіла про своє захоплення  вишивкою, зазначивши, що з вишиванкою пов’язана багатовікова історія українського народу, адже люди завжди ставилися до вишиванок як до святині. Вони передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися, як реліквії… І які б складні часи не переживали, але любов до традиційної вишивки в українців ніколи не згасала. За допомогою нитки та голки українські майстри створювали і створюють унікальні зразки впізнаваного в усьмк світі українського вбрання.

   Музичний супровід свята  здійснював Максим Сломінський.

   Огляд виставок глядачі мали змогу провести під мелодію, виконану на саксофоні талановитим  музикантом.

  Хочемо зазначити,-  говорить директор музею Олександр Губський, що давно прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

   Всі відвідувачі були задоволені почутим і побаченим і щиро дякували працівникам музею.

 

 

 

 

За інформацією Коропського  регіонального історико-археологічного музею 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь