18 травня- Міжнародний день музеїв
З року в рік працівники музеїв усього світу традиційно відзначають професійне свято – Міжнародний день музеїв. Це чудове свято з’явилося в календарі ще в 1977 році, а починаючи з 1978 року, Міжнародний день музеїв став широко святкуватися більше ніж у 150 країнах світу.
По всій Україні в цей день музеї відкривають свої двері для всіх бажаючих. Відвідування виставкових залів і нових експонатів у День музеїв є безкоштовними. Тому до цього свята причетні не тільки працівники музею, але і любителі нових цікавих виставок і просто зацікавлені перехожі.
Цього року Міжнародний день музеїв співпав з Всесвітнім днем вишиванки. Тож працівники Коропського регіонального історико-археологічного музею вирішили сумістити ці два свята і організували день відкритих дверей з представленням святкової програми «Дивовижний світ творчості».
На свято завітали селищний голова Віктор Журавель, начальник відділу культури і туризму селищної ради Людмила Самойловська, в.о.голови Коропської райдержадміністрації Валентина Саволєй , голова районної ради Михайло Мазуренко, представники громадськості.
До уваги глядачів були представлені три виставки: вишивка хрестиком молодої майстрині Олени Шевченко, оновлена виставка живописних картин, добре знанного на Коропщині і далеко за її межами Анатолія Книра, а також портрети, виконані простим олівцем талановитої студентки Чернігівського педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка Вікторії Коток.
Олена Шевченко розповіла про своє захоплення вишивкою, зазначивши, що з вишиванкою пов’язана багатовікова історія українського народу, адже люди завжди ставилися до вишиванок як до святині. Вони передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися, як реліквії… І які б складні часи не переживали, але любов до традиційної вишивки в українців ніколи не згасала. За допомогою нитки та голки українські майстри створювали і створюють унікальні зразки впізнаваного в усьмк світі українського вбрання.
Музичний супровід свята здійснював Максим Сломінський.
Огляд виставок глядачі мали змогу провести під мелодію, виконану на саксофоні талановитим музикантом.
Хочемо зазначити,- говорить директор музею Олександр Губський, що давно прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.
Всі відвідувачі були задоволені почутим і побаченим і щиро дякували працівникам музею.
За інформацією Коропського регіонального історико-археологічного музею