Особливості формування та оплати електронного листка непрацездатності внаслідок виробничої травми
При зверненні застрахованої особи до медичного закладу з приводу травми, отриманої на виробництві, лікарем формується медичний висновок за категорією “Захворювання або травма загального характеру” з відміткою про зв’язок випадку з професійною діяльністю.
Одночасно в Електронному реєстрі листків непрацездатності створюється електронний листок непрацездатності з причиною непрацездатності “Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві”.
Тільки у разі визнання нещасного випадку таким, що пов’язаний з виробництвом на підставі акту розслідування за формою Н-1/П, причину непрацездатності можливо змінити на причину “Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві”.
Це передбачено нормами п. 7 розділу II Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17.06.2021 №1234.
Зміни вносяться уповноваженими працівниками Пенсійного фонду України.
Після цього роботодавець зможе сформувати заяву-розрахунок на фінансування страхової виплати в електронному кабінеті на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Система “підвантажить” електронний листок непрацездатності із новою причиною непрацездатності в “Додаток про тимчасову непрацездатність внаслідок нещасного випадку або профзахворювання”.
Звертаємо увагу, що перші сімнадцять днів тимчасової непрацездатності оплачуються роботодавцем за власні кошти, з вісімнадцятого дня — за кошти Пенсійного фонду України. Допомога нараховується у розмірі 100% середньої заробітної плати.
Головне управління ПФУ в Чернігівській області