Слово про майстра: у Публічній бібліотеці відбулась творча зустріч, присвячена Василю Григоровичу Перепаді
Захід пройшов 30 січня – у день 90-річчя нашого видатного земляка, відомого в Україні майстра соломоплетіння.
Організувала пам’ятну зустріч директорка Регіонального історико-археологічного музею Тамара Гриценко з допомогою Публічної бібліотеки, Центру дитячої та юнацької творчості, творчих людей нашого краю.
…Народився майбутній майстер традиційного народного мистецтва України 30 січня 1933 року в Коропі. Тут закінчив місцеву середню школу, згодом − Київський геологорозвідувальний інститут. Трудовий шлях розпочав у геологорозвідувальній партії. Після служби в армії жив у Дніпропетровську, працював інженером-геологом.
У 90-х роках минулого століття захопився соломоплетінням, і, переїхавши з дружиною Інною Олександрівною до Коропа, повністю віддався цьому захопленню.
Василь Григорович заслужив творчу славу на Чернігівщині та далеко за її межами. Його неповторні вироби роз’їхалися по всьому світу. З-поміж іншого наш земляк плів брилі в одну соломину рідкісним дідівським способом – солома не переплітається, а щільно вкладається по спіралі й зв’язується ниткою.
Багато років поспіль Василь Перепадя передавав свій досвід і вміння молоді у центрі дитячої творчості.
Про його працю в ЦДЮТ розповіла директор закладу Олена Куніцина й учень майстра Артем Тищенко, який свого часу, як і його наставник, вів гурток соломоплетіння.
Теплі та щирі слова присвятили майстру Валентина Михайленко, Світлана Матвієнко, Василь Кирилюк, Катерина Кулик, інші учасники зустрічі, які любили й шанували Василя Григоровича.
Крім цього присутні переглянули два фільми про видатного земляка: перший підготували Володимир Лучко і Валентина Михайленко; другий – студія «Відео-Арт» Центру дитячої та юнацької творчості.
На жаль, уже понад два роки Василя Григоровича немає з нами. Але світла пам’ять по нього живе – у його учнях, у його виробах, у добрих справах, у життєвій мудрості...