До 8-ої річниці прийняття Закону України «Про пробацію» в приміщенні Новгород-Сіверського РС №3 проведено захід
Перша офіційна ініціатива щодо створення в Україні служби пробації була подана до Кабінету Міністрів України Державним департаментом України з питань виконання покарань у травні 2002 року за результатами візиту до Служби тюрем і пробації Королівства Швеції.
Кабінетом Міністрів України 28 травня 2002 року було надано офіційне доручення Державному департаменту України з питань виконання покарань за № 3974/84 щодо узгодження пропозиції по створенню служби пробації в Україні, на виконання якого були підготовлені перші концептуальні пропозиції щодо впровадження пробації в Україні.
5 лютого 2015 року, на засіданні пленарної сесії Верховної Ради України 230 голосами народних депутатів було прийнято Закон України «Про пробацію» (№ 160-VIII), який вступив у дію 27 серпня 2015 року. Таким чином Верховна Рада України схвалила реальний крок у сфері наближення юстиції України до міжнародних стандартів і впровадження у державі принципово нової системи заходів кримінально-правового характеру — пробації. Було поставлено крапку у тринадцятирічних ваганнях і дискусіях в наукових і політичних колах щодо доцільності і своєчасності такої реформи в Україні!
З нагоди 8-ї річниці прийняття ЗУ «Про пробацію», з метою підвищення довіри суспільства до пробації та ініціатив Міністерства юстиції України про розвиток пробації і розширення альтернативних санкцій шляхом роз’яснення суті й переваг пробації, 24 січня 2023 року було організовано та проведено круглий стіл з представниками органів державної влади. Зустріч відбулась за участі працівників поліції, представників Державної виконавчої служби, Коропської селищної ради, «Коропське бюро правової допомоги», Міграційної служби. Під час зустрічі обговорено історію створення пробації в Україні, головні завдання, принципи, мету та підстави застосування пробаціїї.
Пробація України — можливості для змін! Це слоган пробації України, який містить багатогранну філософію таких можливостей — від зміни правосвідомості та життя окремого правопорушника, зміни підходів до реабілітації правопорушників, прав жертв правопорушення та інтересів громади — до зміни суспільства і держави у цілому.
Інформація Новгород-Сіверського РС №3