У Коропі відбулись урочистості до Дня Соборності України

Дата: 20.01.2023 13:59

День Соборності України – свято, яке має особливе історичне значення. Століттями розірваний український народ об'єднався на своїй землі заради створення єдиної держави.

Сьогодні в Коропі – у Будинку культури – відзначили дві важливі річниці: проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки 22 січня 1919 року, та історичну подію, яка цьому передувала – Проголошення у 1918 році Українською Центральною Радою Незалежності Української Народної Республіки.

У зверненні до земляків голова громади Володимир Куніцин пригадав ці основоположні події українського державотворення, а також наголосив на тому, що Соборність передбачає не тільки пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього:

Соборність – це коли ми, з різних регіонів, разом працюємо, створюємо знакове і важливе, боремося із окупантами, відстоюємо свою волю заради власної держави, — зазначив Володимир Куніцин.

Під час заходу хвилиною мовчання вшанували світлу Пам’ять всіх борців за нашу свободу, незалежність і соборність, пам’ять воїнів, які віддали життя за нашу Україну

Присутнім запропонували до перегляду документальний фільм  про доленосні події нашої історії.

Святковий захід продовжили патріотичні виступи народного аматорського духового оркестру Коропського БК та юних талантів – вихованців Центру дитячої та юнацької творчості і Мистецької школи.