Діє програма «Доступні ліки», за якою пацієнти можуть отримати необхідні препарати безкоштовно або з незначною доплатою

Дата: 13.01.2023 18:39

Фото без описуПро діяльність на Коропщині державної програми «Доступні ліки» говорили сьогодні на нараді за участю голови громади Володимира Куніцина, директора Коропської центральної лікарні Володимира Матусяка та директора Центру первинної медико-санітарної допомоги Миколи Сємаки.

Керівники медичних закладів розповіли про те, хто і як може скористатися цієї програмою.

Ліки можуть отримати всі жителі нашої громади, які мають такі хвороби:

• серцево-судинні;
  • хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів;
  • епілепсія;
  • хвороба Паркінсона;
  • діабет 2 типу;
  • розлади психіки та поведінки.

Можна отримати препарати для розрідження крові, зниження тиску; жарознижувальні, сечогінні, знеболювальні, проти аритмії

Тест-смужки для визначення рівня цукру в крові можна буде отримати за цією програмою із серпня.

Що робити хворому, щоб отримати ліки?

• прийти або зателефонувати до сімейного лікаря;
  • отримати електронний рецепт, який надійде в повідомленні на телефон (в рецепті буде вказана кількість ліків рівно на місяць; коли цей місяць мине – можна звернутися повторно. І так стільки разів, скільки необхідно пацієнту).
  • звернутися в аптеку, яка уклала договір з НСЗУ (всі аптеки Коропа) та отримати ліки безкоштовно чи з невеличкою доплатою.

Детальнішу інформацію про програму «Доступні ліки»  можна отримати у сімейних лікарів.

Ознайомитися із реєстром лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (Наказ МОЗ України від 27.10.2022 № 1931) можна за посиланням  https://bit.ly/3w6AdLT

Додатково інформуємо, що зараз у Центрі первинної медико-санітарної допомоги є препарати для лікування хвороб нижніх дихальних шляхів (сальбутамол) та діабету (метформін). Препарати надійшли як благодійна допомога, їх можна отримати безкоштовно.