Соціальний захист і допомога: нове та важливе

Дата: 29.12.2022 16:23

Фото без описуНа попередньому засіданні виконкому в селищну раду – на зустріч зі старостами –  завітали представниці Пенсійного фонду та Управління соціального захисту, та повідомили про актуальні зміни, донесли важливу інформацію.

Ми виокремили основне, про що розповіли Олена Жук – заступник начальника відділу обслуговування громадян №12 Коропського сервісного центру Головного управління ПФ України в Чернігівській області, та Людмила Пацук – начальник відділу з питань призначення та виплати державних допомог УСЗН Новгород-Сіверської РДА.

Люди, які не мають права на пенсію, можуть отримати державну допомогу

Пенсійний вік для чоловіків і жінок – 60 років. Але для виходу на пенсію за віком у цьому році необхідно мати як мінімум 29 років стажу. Наступного року – не менше 30. Що робити тим, кому бракує стажу? В такому разі можна оформити тимчасову державну соціальну допомогу.

Найперше, що треба зробити – звернутися до Сервісного центру з заявою про призначення. Після підрахунку стажу та прийняття рішення про відмову про призначення пенсії за віком, отримати довідку про не перебування на обліку та відсутність стажу відповідно до статті 26 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Потім із цією довідкою та іншими документами (паспорт і код, банківські реквізити й трудова книжка) звернутися до ЦНАПу, подати заяву й декларацію.

Після цього УСЗН буде перевірено право заявника на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, з урахуванням доходів сім’ї. Дана допомога призначається на шість місяців.

Із 1 грудня житлові субсидії та пільги призначають органи Пенсійного фонду України

Це означає, що документи в органи соціального захисту надсилати більше НЕ ПОТРІБНО. Просимо звернути на це увагу тих, хто буде звертатися в 2023 році за субсидією на тверде паливо та скраплений газ.

Для отримання житлових субсидій та пільг жителям старостинських округів найкраще передавати документи своїм старостам.

Жителі Коропської громади мають право звертатися як у Пенсійний фонд так і в ЦНАП.

Довідка про доходи з податкової – обов’язково

Для всіх видів державних допомог, при зверненні на які заповнюється «Декларація про доходи та витрати сім’ї», на всіх повнолітніх членів сім’ї (а також на тих що навчаються в ВУЗах) з січня 2023 року необхідно буде брати «Довідку про доходи з податкової» за останні три квартали. Це значно пришвидчить призначення державних допомог та їх виплату Виплатним центром.

Тому заявнику необхідно буде мати такі довідки.

Автоматичного продовження терміну виплати державних допомог
не буде з 1 січня 2023 року

Йдеться про допомоги малозабезпеченим сім'ям, одиноким матерям, опікунам, догляд за хворими, інші пільги.

Тож для отримання цих видів допомог надалі знову щопівроку потрібно звертатися у ЦНАП.

Увага! Автоматичне продовження терміну виплати буде продовжене для тих осіб, хто мешкає на окупованих територіях або де ведуться бойові дії.

Про компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі

Зараз звертається багато людей, які не мають права на таку компенсацію.

Послуги з догляду можуть надаватися тільки члену домогосподарства. При цьому обов’язкове спільне проживання, ведення спільного господарства, взаємні права і обов’язки. Відповідно претендувати на компенсацію можна тільки за таких умов.

Також повідомляємо, що діє «гаряча телефонна лінія» Коропського сервісного центру Головного управління ПФ України в Чернігівській області – 2-76-56 – куди можна звернутися за додатковими роз’ясненнями.

Та «гаряча лінія» місцевого відділу управління соціального захисту населення Новгород-Сіверської РДА – 2-11-71.