Про засідання виконавчого комітету 24 листопада

Дата: 25.11.2022 17:25

Вчора голова громади Володимир Куніцин провів чергове засідання виконкому. На ньому розглянули 22 питання ­– йшлося, зокрема, про бюджет, соціальний захист, роботу комунальних підприємств тощо.

На час проведення засідання частина громади майже добу була без електропостачання. Тому розпочали з безпекових питань.

Володимир Куніцин поінформував усіх членів виконкому про роботу Пунктів незламності в Коропі – у приміщенні селищної ради (вулиця Кибальчича, 1) та в терцентрі (вулиця Поштова, 6).

У селищній раді цілодобово будуть чергові. Можна прийти, підзарядити телефон, скористатися інтернетом (є Starlink), випити чаю, зігрітися, відпочити.

Окремо старост голова громади попросив звертати особливу увагу на самотніх людей зі слабким здоров’ям, які, можливо, не можуть самі подбати про себе.

Далі перейшли до розгляду питань:

• Погодили План (Програму) соціальноекономічного розвитку громади на 2023 рік. Його необхідно розробляти щорічно відповідно до законодавства.

У Плані соцеконому залишаються проєкти, що планувались на цей рік, але не були реалізовані (ремонт стадіону, ремонт школи в Коропі, капітальний ремонт ряду доріг і водопровідної мережі, капремонт котельні Риботинського НВК та інші).

Також додаються нові:

• влаштування вбиральні в смт Короп (біля автостанції);
  • влаштування гуманітарного хабу;
  • влаштування гуртожитку для ВПО;
  • ремонт і влаштування укриттів в усіх школах.

У Плані соцеконому – робота з міжнародними організаціями:

• програмою DOBRE, яка продовжуватиме підтримувати нашу громаду до 2025 року;
  • Агенством США з міжнародного розвитку;
  • Програмою ООН з відновлення і розбудови миру.

• Погодили проєкт бюджету громади на наступний рік, де доходи визначені в сумі 98 млн 941 тис. грн; видатки – 98 млн 841 тис. грн.
  • Внесли зміни до показників бюджету на цей рік – погодили перерозподіл, щоб спрямувати додаткові кошти на програму з благоустрою (35 тисяч гривень), та на програму створення і використання матеріальних резервів (110 тисяч гривень);
  • Розглянули звіти керівників Агролісгоспу, КП «Благоустрій сервіс», Коропської центральної лікарні про роботу за 9 місяців; затвердили перелік підприємств комунальної власності, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки громади;
  • Опрацювали питання оренди майна комунальної власності; про видалення зелених насаджень;
  • Розглянули питання по лінії відділу-служби у справах дітей та питання соціального захисту:
  • Погодили Програму підтримки та інтеграції внутрішньо переміщених осіб. Одним із пунктів Програми є створення місця компактного проживання ВПО.
  • Збільшили фінансування  кількох програм соціального захисту:

- програми виплати соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (сума на 3 роки становитиме 1 млн 420 тис. гривень)

- програми надання пільг хворим з хронічною нирковою недостатністю, що отримують гемодіаліз в обласному медичному центрі (сума на 3 роки – 153 тис. 600 грн).

• Також на засіданні погодили Програму з надання безоплатної правової допомоги населенню на наступний рік (це 5 тисяч гривень на роздаткові матеріали).