До 300-річчя  Григорія Сковороди

Дата: 25.11.2022 08:38

З нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди (1722–1794) волонтер пробації Вандоляк Олександр  та провідний інспектор Козачок Віта організували і провели тематичні лекції та бесіди соціально-виховного спрямування з підобліковими Новгород-Сіверського РС №3.

Під час зазначених заходів було використано офіційну айдентику національного проєкту «Світ Сковороди».

Просвітитель, філософ і поет Григорій Савич Сковорода — один із видатних мислителів історичного минулого нашої держави. Людина універсальних знань і здібностей, палкий захисник інтересів знедоленого народу, він все своє свідоме життя присвятив пошукам істини, боротьбі проти соціальної нерівності. Усе його життя було пов'язане з народом, з його ідеалами та прагненнями.

Свій високий моральний ідеал Г. Сковорода втілював у власному житті. Для багатьох він був мандрівною академією. Його світогляд відбивав найвищий рівень розвитку суспільної думки в Україні, а життя і послідовність у дотриманні переконань служили прикладом для багатьох сучасників і нащадків.

Світогляд і просвітительська діяльність Г. Сковороди віддзеркалювалися в його поетичній творчості. Через пісні, кантати і псалми він викладав свої філософські погляди, таврував соціальне зло, прославляв природу, волелюбність людини.

Видатний український просвітитель, філософ і поет Григорій Сковорода своєю творчою спадщиною і сьогодні залишається разом з народом.