Відбулось засідання сесії

Дата: 17.11.2022 16:44

16 листопада відбулось засідання 22 сесії Коропської селищної ради восьмого скликання, яке провів голова громади Володимир Куніцин.

На засіданні ухвалили рішення з 11 питань. Зокрема розглянули бюджетні питання:

• Затвердили звіт про виконання бюджету громади за 9 місяців цього року.

Доходи за цей період склали 90 мільйонів гривень (менше на 10 мільйонів 135 тисяч гривень до аналогічного періоду 2021 року). Основним чинником зниження податкових надходжень бюджету стали зміни до Податкового кодексу України на період дії правового режиму воєнного стану.

До загального фонду бюджету (без урахування трансфертів) за січень – вересень надійшло 43 мільйони 888 тисяч гривень.  Бюджет недоотримав  6 мільйонів 200 тисяч гривень, що були заплановані на цей період.

Видатки склали 95 мільйонів 700  тисяч гривень, що на 1 мільйон 295 тисяч гривень менше, ніж за 9 місяців торік.

Після звіту депутати цікавились, в яких фінансових умовах завершуватиме цей рік громада. Як пояснив голова, все залежить від сплати податків як аграріями так і іншими платниками. Проте хоч ситуація непроста, але всі наші комунальні заклади, заклади соцзахисту й охорони здоров’я працюють і продовжують надавати необхідні послуги.

• Далі внесли зміни в бюджет на цей рік.

Зокрема здійснили перерозподіл, щоб направити кошти для заробітних плат працівників фельдшерських пунктів і обслуговуючому персоналу шкіл.

• Також затвердили план діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів на наступний рік та Програму інфекційного контролю в Коропському центрі первинної медико-санітарної допомоги.
  • Крім цього, затвердили технічну документацію із землеустрою та розглянули питання щодо  комунального майна.

У «Різному» йшлося про кілька проблемних питань у школах; наразі дані доручення щодо їхнього розв’язання.

Принагідно Володимир Куніцин поінформував депутатів про успіхи нашої громади у проєктній діяльності.

1. По-перше, нас обрала Програма DOBRE для подальшої співпраці. Для початку, орієнтовно в січні, громада зможе отримати «швидкий грант» для забезпечення генераторами, бензопилами та іншим майном (на суму 40 тисяч доларів);
  2. Успішне проєктне напрацювання має ГО «Коропщина – спільний дім»: завдяки цьому наш ЦНАП отримає обладнання для видачі ID-карток (проєкт на суму 14 тисяч доларів);
  3. Схвалений проєкт із забезпечення трифазними генераторами та іншим обладнання (проєкт на суму 1 мільйон 800 гривень);
  4. Укладений договір із Київською міською радою, за яким наша громада отримає 500 тисяч гривень.

Ще один проєкт на розгляді, сподіваваємо на позитивний результат.

На завершення торкнулися теми Нового року:

- Я схиляюся до того, що ялинку не будемо ставити, – зазначив голова громади. У депутатів він попросив обговорити питання з жителями громади, щоб разом ухвалити правильне рішення.

…На цій сесії знову б мало розглядатися питання про дострокове припинення повноважень та звільнення старости Вишеньківського старостинського округу. На минулому засіданні, що відбулось 2 листопада, депутати більшістю не підтримали це рішення, хоча Володимир Куніцин їх наполегливо переконував.

А цього разу більшість депутатів проголосувала за виключення цього питання з порядку денного, за пропозицією Комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності, підприємництва, містобудування, будівництва та сфери послуг, земельних відносин та охорони навколишнього середовища.