Коропська громада отримала комплект автономної мініелектростанції потужністю 800W

Дата: 15.10.2022 18:40

Сучасне високоякісне обладнання для енергетичної автономності сьогодні передав Олександр Петренко із команди активістів «Волонтери. Північ».

Комплект включає 8 сонячних панелей від американської корпорації «SunPower» (потужність однієї – 100W) та комплектуючі від європейської компанії «BayWa r.e. AG».

Cобівартість  обладнання  – близько 3,5 тисячі доларів.

Сонячна електростанція в нашу громаді, та ще 99 станцій  для України надійшли як гуманітарна допомога.

Олександр Петренко дав рекомендації з установки та підключення, розповів про особливості роботи станції.

Сонячні панелі не бояться снігу та дощу; починають заряджатися з першими променями сонця.

Потужності вистачить, щоб підключити комп’ютерну техніку, станцію Starlink, організувати освітлення (наприклад, укриття), зарядити мобільні, словом – щоб не втратити зв’язку зі світом.

Хто ж такі активісти «Волонтери. Північ»?

Це чернігівські друзі-волонтери, які з початку російського вторгнення працювали для забезпечення міста й області їжею, медикаментами й генераторами. Активний діяч цієї волонтерської команди Микола Гой – представник офіційного дистриб'ютора «SunPower» в Україні.  Завдяки його домовленостям «Волонтери. Північ» розширились ще і на технологічний напрямок.

Проєкт координується обласною військовою адміністрацією. Розрахований він суто на цивільних. Для забезпечення військових «Волонтери. Північ» працюють окремо.