Гроші на власну справу: ветерани та їхні сім’ї можуть отримати фінансову підтримку бізнесу

Дата: 26.09.2022 14:16

Український ветеранський фонд запустив проєкт з мікрофінансування ветеранського бізнесу. Відтепер ветерани та члени сімей ветеранів, які є внутрішньо переміщеними особами (ВПО) і мають підтвердження цього статусу, зможуть отримати грошове відшкодування на купівлю товарів, необхідних для ведення власної справи.

Яка сума відшкодування?

Граничний розмір на одноразове відшкодування витрат становить 20 000 (двадцять тисяч) гривень 00 копійок.

Хто має право на відшкодування?

Категорія А: члени сімей ветеранів війни, які беруть участь у відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, у тому числі у складі добровольчих формувань територіальних громад, в період дії воєнного стану;

Категорія Б: ветерани війни та члени їх сімей, діяльність яких, як самозайнятих осіб, тимчасово зупинена внаслідок проведення бойових дій на території адміністративно-територіальних одиниць, перелік яких затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 06 березня 2022 року № 204 «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка»».

Фондом відшкодовуються витрати за таких умов:

• заявник є ветераном війни або членом сім’ї ветерана війни;
  • ветеран війни та/або члени його сім’ї є самозайнятими особами – фізичними особами-підприємцями (далі – ФОП) першої, другої та третьої групи платників єдиного податку або здійснюють незалежну професійну діяльність;
  • заявник є ВПО;
  • витрати, які заявник просить відшкодувати, пов?язані із закупівлею предметів та товарів для ведення підприємницької або незалежної професійної діяльності;
  • придбані предмети та товари безпосередньо пов’язані із видом економічної (підприємницької) або незалежної професійної діяльності, яку здійснює заявник. Але! Фонд не відшкодовує оплату оренди чи послуг;
  • витрати на придбання предметів та товарів понесені заявником після 24 лютого 2022 року;
  • підтвердження понесення заявником фактичних витрат на придбання предметів та товарів для ведення підприємницької або незалежної професійної діяльності;
  • заповнення аплікаційної заявки у розділі Мікрофінансування бізнесу на сайті https://veteranfund.com.ua/

Перелік документів для оформлення заявки:

1. Паспорт заявника зі сканом 1,2,3 сторінки+ прописка або ID-картка+прописка;

2. Витяг чи виписка з ЄДР про ФОП чи документ про статус самозайнятої особи;

3. Посвідчення УБД/ особи з інвалідністю внаслідок війни/ учасника війни;

4. Якщо заявка подається членом сім’ї ветерана чи ветеранки, то подаються документи, що це підтверджують;

5. Довідка заявника про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

6. Документи, що підтверджують витрати, пов’язані зі здійсненням підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

____________________________________________________________________________

Другою, більш масштабною програмою підтримки ветеранського бізнесу на сьогодні є програма #ВАРТО.  Український ветеранський фонд фінансуватиме ветеранський бізнес на суму від 500 тисяч гривень до мільйона.

• Старт прийому заявок – 5 вересня
  • Останній день прийому заявок – 5 жовтня (до 18:00 за київським часом).

Сума фінансування проєктів:

• Мінімальна запитувана сума на проєкт – 500 000 грн
  • Максимальна запитувана сума на проєкт – 1 000 000 грн

Подавати заявки на фінансування проєктів можуть:

• ветерани, члени сімей  ветеранів війни загиблих (померлих) та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства як фізичні особи-підприємці;
  • юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за два роки до отримання фінансової підтримки, засновниками яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України.

Що робити для участі у програмі?

Заповнити аплікаційну форму https://veteranfund.com.ua/contests/varto/, підписати її ЕЦП, подати до Фонду проєктну заявку в електронному вигляді разом із документами у форматі PDF, що є обов’язковими: статутні документи, витяг з ЄДР, довідка про керівний склад, копія УБД засновника організації-заявника, опис проєкту, кошторис, резюме членів команди проєкту, термін реалізації.

На сайті УВФ можна знайти інструкцію для заявників, в якій детально описано всі етапи від подання заявки, її проходження, оцінювання, фінансування, звітування і т. д.

Ветеранський фонд не фінансуватиме бізнес, пов’язаний з російською федерацією! Також не можуть претендувати на фінансову підтримку бізнеси, пов’язані з азартними іграми, виробники алкогольних, тютюнових виробів, зброї та боєприпасів, ядерних матеріалів  тощо.

Запитання та уточнення  щодо проєкту можна надсилати на пошту  veteranfundua@gmail.com з обов’язковим зазначенням  теми листа !Конкурс Проєктів!

Український ветеранський фонд