Сьогодні, 24 серпня, ми відзначаємо головне свято нашої країни – День Незалежності!

Дата: 24.08.2022 08:25

Це величне свято встановлене на честь виняткової історичної події – ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР Акта проголошення незалежності України, який увінчав тисячолітні прагнення Українського народу мати власну суверенну державу і самостійно визначати свою долю.

Для українців свобода і гідність завжди були основоположними цінностями, що спонукали до боротьби за незалежність.

У двадцятому столітті наш народ декілька разів здобував державність. Тому правильно вважати, що 24 серпня 1991 року Україна ВІДНОВИЛА свою  незалежність.

Постання суверенної України відіграло вирішальну роль у остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи імперського типу. Це стало початком нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави.

Незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи і головна перешкода для російського імперіалізму, який намагається політично, економічно та духовно поглинути Україну.

Нині в умовах агресії збоку Росії ми продовжуємо боротьбу за власну свободу та незалежність.

Саме таким шляхом наша держава йде сьогодні - шляхом утвердження єдиної української нації, яка усвідомила себе і готова битися за власну ідентичність.

Сьогодні Україна ефективно стримує російський збройний напад завдяки зусиллям на військовому, дипломатичному, інформаційному фронтах, а також потужній міжнародній допомозі.

Ми боротимемося до звільнення від окупанта останнього сантиметра української землі.

Тож наше суспільство має консолідуватися для перемоги над агресором та розбудови держави як демократичної правової країни в сім’ї європейських народів.

Мільйони українців споконвічно мріяли про власну суверенну державу й творили, і зберігали все те, що зараз є надбанням української культури.

Наша незалежність оплачена дорогою ціною – великою кількістю життів тих, хто боровся за ідею вільної України зі зброєю у руках і без неї, незліченною кількістю років втраченої свободи тих, хто сидів за неї у таборах та в’язницях.

Наша незалежність і сьогодні оплачується життями наших захисників і захисниць.

Їхні імена і героїчний подвиг – навіки в наших серцях.

Незалежність для українців – це передусім нові можливості, це  таторжество прав людини. Це змога дихати на повні груди повітрям свободи після століть неволі, коли ми жили за чужими правилами у несправедливостіта репресіях, брали участь у чужих війнах.

Тепер майбутнє країни – в руках кожного з нас.

Шлях становлення незалежності ми маємо пройти до кінця, завершити розпочате в 1991-му. Мусимо остаточно визволити всі окуповані території та зруйнувати імперію – тюрму народів.

Пам’ятаймо про те, якою ціною дісталася нам наша Незалежність. Не забуваймо, що нашу незалежність треба плекати й берегти, цінувати і відстоювати – своєю щирою працею, думками і  вчинками.

Зі святом, дорогі земляки!

Миру, міцного здоров’я, щастя і любові, добра і злагоди. Віри в себе і в Збройні Сили України! Україна переможе!

Ми ніколи не забудемо  про тих, завдяки кому звемося зараз українцями, завдяки кому можемо жити, мріяти і відзначати це величне свято.

Низький уклін нашим Героям та їхнім родинам.

З повагою – Володимир Куніцин, Коропський селищний голова