У Коропі відбулись урочистості з нагоди Дня Української Державності

Дата: 28.07.2022 13:37

Фото без описуСьогодні Україна вперше відзначає молоде свято, яке має тисячолітнє підґрунтя та відображує надбання тисячоліть – День Української Державності.

Ця дата встановлена Указом Президента України від 24 серпня 2021 року з метою утвердження давніх традицій українського державотворення, яке сягає корінням часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

Саме цього дня ми вшановуємо видатного державотворця і відзначаємо День Хрещення Київської Руси–України.

Що означає Українська державність?

Це – тисячолітня історія десятків поколінь багатомільйонного народу зі своєю рідною мовою, звичаями, традиціями, культурою, своїм військом, церквою і зі своїми героями.

Відзначаючи цей день, ми засвідчуємо повагу до знаменних представників і представниць національної еліти та борців за державність  як у минулі часи, так і в наші дні.

З нагоди Дня Української державності сьогодні на Центральній площі Коропа відбулось урочисте зібрання.

Урочистості розпочались із церемонії підняття Державного Прапора під звуки Національного Гімну. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять всіх полеглих борців за Українську Державність і Незалежність.

Зі  святковим зверненням виступив голова громади Володимир Куніцин. Він говорив і про історичні віхи нашої державності, і про буремну сучасність:

Об’єднані як ніколи у захисті рідної землі та своєї державності, ми обов’язково переможемо путінську навалу та побудуємо сучасну величну європейську країну.

Але ми і надалі повинні бути в єдності, повинні знати наше славне історичне минуле, цінувати наші символи і традиції, шанувати й підтримувати наших героїв, одне одного, - зазначив голова громади.

Патріотичну творчу програму представив Народний аматорський духовий оркестр Коропського будинку культури разом з солістами БК та учасники танцювального колективу «Алькор» Коропського центру дитячої та юнацької творчості.

Завершився захід покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та Меморіалу Героям Небесної Сотні та воїнам АТО.