8 травня – День пам’яті та примирення

Дата: 08.05.2022 08:01

Фото без описуДруга світова війна, у якій загинуло від 50 до 85 мільйонів людей, стала найкривавішою і найжорстокішою в історії людства.

Нині наш святий обов’язок – вшановувати кожного, хто боровся з нацизмом, пам’ятати про всіх жертв війни.

Українська земля була одним з основних полів битви у цій війні. Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Але ціною стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років українців та представників інших національностей, які проживали на нашій землі. Тоді загинуло понад вісім мільйонів українців  – воїнів та мирних жителів.

Цього року пам’ятні дати 8 і 9 травня Україна відзначає в умовах повномасштабної військової агресії росії проти України, що супроводжується численними воєнними злочинами з боку російської армії та військово-політичного керівництва.

Росія на нашій землі здійснює огидну, безчесну, засуджену всім світом агресію, знищує і вбиває.

Впродовж останніх десятиліть у російській федерації відзначення перемоги над нацизмом поступово перетворювалось на культ, метою якого є пропаганда війни, вивищення над іншими народами, привласнення собі статусу «головного переможця», а також плекання безпідставного реваншизму.

Очевидними є паралелі між подіями Другої світової війни і російсько-української війни початку ХХІ століття. Зараз, як і в роки Другої світової, українці воюють із жорстоким і цинічним агресором.

Те, що творять московські так звані військові на українській землі, є геноцидом Українського народу, свідомим знищенням наших громадян.

Вже вісім років щоденно триває боротьба − і ми не маємо права програти, бо для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда.

Ми не програємо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право обирати майбутнє.

Перемога означає для нас вільне життя у своєму власному домі за своїми правилами.

Ми ніколи не були загарбниками як нацисти чи рашисти, тому правда і сила на нашому боці.

День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізують не тріумф переможців над переможеними, а мають бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що міжнародні проблеми не можна розв’язувати збройним шляхом.

Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Вічна пам’ять всім, хто загинув у боротьбі з нацизмом.

Честь і слава всім борцям за вільне і суверенне майбутнє України.

Герої не вмирають!

Слава Україні!