Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

Поліція застерігає громадян від шахрайських схем, що поширені в Чернігівській області

Дата: 15.12.2021 14:48

Поліція Чернігівщини радить громадянам вивчити ці прості рекомендації, які в подальшому допоможуть не постраждати від дій шахраїв.

1. Ваш родич скоїв ДТП чи потрапив у поліцію

Якщо незнайомець представляється поліцейським або лікарем та в телефонному режимі запевняє, що ваш родич потрапив у ДТП і терміново потребує грошей – зупиніться. Насамперед вам необхідно перевірити правдивість інформації. Подзвоніть безпосередньо до вказаного родича або на лінію 102!

2. Вашу банківську картку заблоковано

Шахрай видає себе за співробітника банку і під різними приводами намагається дізнатися реквізити картки (номер, пароль, код). Ця інформація дасть йому можливість вкрасти ваші гроші з банківської картки. Тримайте цифри в таємниці, нікому їх не показуйте і не диктуйте.

3. Передплата товару чи послуги

Не варто робити передоплату за товар чи послугу наперед, якщо плануєте придбати товар у неперевіреного продавця. В протилежному випадку, після отримання грошей, шахрай перестане виходити на зв’язок із вами.

Розкажіть про ці схеми шахрайств своїм родичам і близьким, особливо людям літнього віку.

Якщо ж ви постраждали від шахрайських дій — якомога швидше телефонуйте за номером «102» або звертайтеся до чергової частини територіального підрозділу поліції. Пам’ятайте: своєчасне звернення підвищує ймовірність викриття та затримання шахрая!