У Коропі відзначили річницю від дня народження Миколи Кибальчича

Дата: 31.10.2021 15:03

Фото без опису168 років тому народився відомий усьому світові коропчанин,  іменем якого названі вулиці в багатьох  містах і навіть кратер на Місяці.

Микола Іванович Кибальчич – наш земляк, революціонер-народник, винахідник, перший, хто додумався використати ракети для польоту людини в космос, та накреслив схему реактивного літального апарата.

День його народження скромно, але щиро, відсвяткували сьогодні на території родової садиби, а нині меморіального музею М.І. Кибальчича.

Науковий співробітник музею Григорій Касьяненко розповів про  життя «Колі-піротехніка», його вдачу, його винаходи.

Начальник відділу культури і туризму Сергій Семенов сказав, що про свого видатного земляка ми  повинні завжди пам’ятати, розповідати й писати.

До речі, меморіальна садиба Миколи Кибальчича недавно помітно причепурилася. Сергій Михайлович розповів, що за підтримки голови громади тут виклали доріжки, відреставрували пам’ятник, пофарбували дах, відремонтували димохідну трубу й підлогу. У планах  на весну – навести лад у міні-дендропарку за будинком.

До свята регіональний історико-археологічний музей провів вікторину, присвячену Миколі Кибальчичу. Питання, кажуть, були не з легких.

Напередодні оголосили най переможців:

1 місце – Вадим Махинько
2 місце – Євгенія Завгородня
3 місце – Світлана Вандоляк

Переможцям вручили хороші подарунки. Всі інші учасники отримають заохочувальні призи.

Директорка музею Тамара Гриценко розділила для гостей святковий торт.

Після цього всі вирушили в парк імені Кибальчича та поклали квіти до пам’ятника.

Квітами пом’янули і маршала авіації Сергія Руденка, який зробив великий вклад у створення в Коропі музею Миколи Кибальчича.

Вихованці ракетомодельного гуртка (керівник Роман Черебило) Коропського ЦДЮТ відсвяткували день народження Миколи Кибальчича запуском ракет!

Сектор інформаційної діяльності,
програмного забезпечення та комунікацій з громадськістю