Підприємцям у сфері торгівлі й громадського харчування наголосили на неухильності дотримання карантинних обмежень

Дата: 22.10.2021 16:01

Фото без описуПро це йшлося на сьогоднішній робочій зустрічі за участі заступника селищного голови, представника Держпродспоживслужби й Національної поліції.

Рівень захворюваності на COVID-19 неупинно зростає. Зараз Чернігівщина за крок до «червоної» карантинної зони. Тільки через те, що інформація із одного з районів позитивно вплинула на загальнообласну статистику, ми й досі залишаємося в «помаранчевій». Але можна припустити, що це ненадовго… З такого серйозного застереження почав начальник Коропського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Микола Максименко.

Він ще раз нагадав підприємцям вимоги постанов Кабінету Міністрів України та головного державного санітарного лікаря, які стосуються роботи ринків, магазинів та транспорту в умовах карантину.

Щодо закладів торгівлі − найголовніше:

• засоби індивідуального захисту (у продавців – маски й рукавички)
  •  місце для використаних засобів захисту
  • дезінфекція через кожні 2 години
  • агітація на тему протидії COVID-19

Представник Держпродспоживслужби зазначив, що цих вимог часто не дотримуються:

− У середу побув на ринку – душа розболілася… Покупці ідуть у масках, а продавці, особливо чужі, стоять без масок.

Правоохоронці посилять за цим контроль.

− Поліція буде проводити рейди щодо дотримання карантинних заходів. Середа, п'ятниця, неділя – будемо організовувати відпрацювання по ринку,

−  сказав заступник начальника СПД№2 (Короп) Новгород-Сіверського РВП ГУНП в Чернігівській області Валентин Висоцький.

− Лікарні переповнені. Люди чекають черги, щоб їх підключили до кисневої підтримки, бо їм дихати не дає… Основна задача  −  це не уникнути штрафів, а зупинити поширення хвороби,

− акцентувала заступник селищного голови  Наталія Басанець.

Під час зустрічі йшлося про обмеження, що стосуються пасажирських перевезень.

Учора жорсткішими стали вимоги до міжобласних рейсів. Тепер під час купівлі квитка на такий автобус треба надати документ, що підтверджує вакцинацію, або мати ж собою негативний  результат тестування на COVID-19 методом ПЛР чи експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу (діє не більше 72 годин).

З цієї причини вчора і сьогодні не пішли автобуси з Коропа в Сумську область.

У ході зустрічі представник Держпродспоживслужби наголосив ще й на важливості вакцинації:

− Хоч щеплення і не дає 100% гарантії, що людина не захворіє, − сказав Микола Максименко. − Але  статистика показує, що люди, які щепилися і захворіли, набагато легше переносять хворобу.

Сектор інформаційної діяльності,
програмного забезпечення та комунікацій з громадськістю