Проєкт Стратегії розвитку громади готовий для затвердження

Дата: 21.10.2021 16:43

Фото без описуСьогодні в залі засідань селищної ради пройшла завершальна 5-та зустріч міжнародних експертів  програми DOBRE Андрія Кавунця і Радослава Шарлея з групою Стратегічного планування. На підсумковому зібранні розглянули всі зауваження й пропозиції, отримані в результаті громадських обговорень проєкту Стратегії.

Та перед цим Андрій Кавунець подякував тим, хто долучився до роботи на всіх етапах – до діагностики, проведення опитування, розробки Стратегії та Плану заходів, і до обговорень.

Начальник відділу економіки, інвестицій та інноваційного розвитку Юлія Прохоренко розповіла про підсумки громадських обговорень Стратегії. Вони тривали в нашій громаді з 17 вересня до 18 жовтня. Протягом цього часу в усіх 16 старостинських округах були розміщені друковані примірники Плану заходів, стратегічних і операційних цілей; встановлені скриньки для пропозицій. У 9 населених пунктах відбулись зустрічі з громадянами для роз’яснення. Участь у них взяли 166 людей.  Загалом зібрано 27 пропозицій.

• Виявилося, що більшість із них є конкретизацією уже запланованих заходів (тобто, вже представлені в Стратегії).
  • Частину пропозицій внесли до Плану заходів.
  • Одну пропозицію зі сфери соцзахисту передали профільному відділу, оскільки вона «підпадає» під  уже затверджені в селищній раді програми соціального захисту.

Загалом сьогоднішня робота була дуже жвавою та емоційною. Результатом став остаточний проєкт Стратегії на 8 наступних років. Цей документ ще раз переглянуть міжнародні експерти. І вже  після цього проєкт буде винесений на сесію, для затвердження депутатами. Планується, що це буде в кінці року.

_______________________________________________________________________________

До речі, Андрій Кавунець відповів на питання, як же нам бути зі Стратегією розвитку громади, що була затверджена навесні 2020-го року.

Експерт зазначив, що нема потреби вносити зміни до рішення сесії, яким була затверджена та Стратегія.

Адже зараз напрацьований новий стратегічний документ, через  те що  приєдналися нові території, змінився бюджет, видатки і надходження.

Експерт сказав, що і скасовувати попереднє рішення не треба.

Достатньо буде зазначити в тексті нової Стратегії причини її розробки.

Зустріч робочої групи зі стратегічного планування відбулась у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Сектор інформаційної діяльності,
програмного забезпечення та комунікацій з громадськістю