Субсидії аграріям за гречку

Дата: 18.10.2021 11:34

Департамент агропромислового розвитку Чернігівської ОДА повідомляє: згідно наказу Мінагрополітики від 09.09.2021 № 187 «Щодо спрямування у 2021 році коштів для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь» визначено, що у 2021 році кошти, передбачені Мінагрополітики за бюджетною програмою 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Державна підтримка сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь», будуть спрямовані на виплату бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь, на яких вирощувалась гречка.

Відповідно пункту 3 Порядку використання коштів, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.2021 № 886 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь», дана державна підтримка (субсидія) надається сільськогосподарським товаровиробникам – юридичним особам незалежно від організаційно-правової форми і форми власності та фізичним особам – підприємцям (далі – отримувачі):

• стосовно яких не порушено справ про банкрутство та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
  • які не мають на 1 число місяця (тобто на 1 листопада 2021 року), в якому приймається рішення про включення до зведеної відомості отримувачів субсидії, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС.

Відповідно пункту 8 зазначеного вище Порядку отримувачі для отримання субсидії подають до 15 листопада до обласних комісій у паперовому вигляді такі документи:

• заявку на отримання субсидії;
  • довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;
  • письмове підтвердження, що отримувачу в поточному році не виділялася субсидія новоствореним фермерським господарствам за рахунок коштів бюджетної програми “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” за напрямом “фінансова підтримка розвитку фермерських господарств” на площі посівів сільськогосподарських культур, на які надається субсидія;
  • письмове зобов’язання повернути до державного бюджету в місячний строк бюджетні кошти в разі встановлення контролюючими органами факту їх незаконного отримання та/або нецільового використання;
  • акт про висів насіння;
  • заключний звіт про підсумки сівби під урожай поточного року (форма № 4 с/г);
  • акт про збір врожаю.

Зазначені документи у паперовому вигляді подавати до обласної комісії за адресою: м. Чернігів, проспект Миру 14, кабінет 412.

Форма заявки з додатком, акту про висів насіння та акту про збір врожаю, що затверджені наказом Мінагрополітики від 03.09.2021 № 172 додаються, також вони розміщені на офіційному веб-сайті Департаменту в розділі «Державна підтримка» – «Субсидія на 1 га гречки».

Для отримання відповідей на запитання звертайтесь до контактних осіб, відповідальних за даний напрям державної підтримки:

в  Міністерстві:

–       Войтюк Наталія Зіновіївна   –   (044)  363-08-45;

в  області:

–       Щербатий Олександр Анатолійович   –   050-517-99-49,  (0462)  77-45-29.

Відділ економіки, інвестицій та інноваційного розвитку Коропської громади - (04656)2-17-98