Чернігівська область, Новгород-Сіверський район

У Коропі відзначили лауреатів премії імені Василя Нікітіна

Дата: 11.10.2021 13:07

Важлива подія творчого життя Коропщини – підбиття підсумків літературно-мистецького конкурсу імені Василя Нікітіна − відбулася вчора в Арт-просторі Публічної бібліотеки. Антоніна Гавриленко, Анастасія Городиська, Ольга Євтушенко, Ірина Боровська, Ганна Савич і Валерій Маринченко визнані лауреатами премії імені місцевого поета й журналіста.

На святковий захід зібралися лауреати і їхні рідні, учасники клубу «Первоцвіти Коропщини», творчі люди краю, керівництво громади.

Зустріч відбулась у день 30-х роковин, відколи відійшов у вічність Василь Миколайович Нікітін. А тому першу частину заходу присвятили світлим спогадам про видатного земляка. Голова творчого клубу «Первоцвіти Коропщини» Світлана Милько зачитала поезію  Василя Миколайовича.  А Валентина Городня розповіла, якою людиною він був…

Далі – мить нагородження!

Начальник відділу культури і туризму Сергій Семенов виконав приємну місію − вручив дипломи лауреатам.

Переможницею номінації «Краєзнавство» стала Ольга Євтушенко із Поліського – у минулому очільниця сільської ради. Члени журі високо оцінили кра

У номінації «Поезія» відзначили Антоніну Гавриленко родом із Оболоння. Поетесу й самобутню композиторку преміювали за добірку прекрасних патріотичних віршів

У номінації «Народознавство» перемогла педагог із Вільного Ганна Савич – авторка унікальної краєзнавчої роботи «Таємниці загубленої криниці»

У номінації «Журналістика» − журналістка і громадська активістка Ірина Боровська, за активне висвітлення життя Коропщини у газеті «Нові горизонти»

У номінації «Самодіяльне музичне мистецтво» − Валерій Маринченко, прекрасний музикант, методист Понорницького БК

У номінації «Образотворче мистецтво» − Анастасія Городиська, творча, спортивна, перспектива одинадцятикласниця Коропської школи

Але це не всі нагороди. 9-класницю Нехаївської гімназії Анну Ганжу із Рижок відзначили грамотою за участь у номінації «Краєзнавство», щоб вона продовжувала творити, не зупинялася і самовдосконалювалася.

Переможці подякували за визнання, кожен розповів про життя, творчість, про родину і захоплення.

Лауреатів премії та всіх присутніх у залі щиро привітав голова громади. Володимир Куніцин зазначив, що обдаровані творчі люди несуть у  цей світ добро і позитив, які вкрай потрібні всім; і на них −  провісниках духовності − лежить відповідальність за формування суспільної думки, найкращих людських якостей, особливо в майбутнього покоління.

Також він додав, що спільно із Сергієм Семеновим і далі намагатиметься підтримувати творчих людей громади. У планах, наприклад, відновити програму  книговидання місцевих авторів.

Учасники клубу «Первоцвіти Коропщини» подякували голові громади за міцні гуманітарні принципи. Далеко не в кожному районі, а тим паче громаді, існує премія, якою винагороджують земляків за творчі досягнення. Лунали побажання, аби ця добра традиція отримала постійну прописку в нашій громаді, щоб вона і далі об’єднувала творчих людей краю, відкривала нові таланти, а особливо – юні!

Цього особливого дня в Арт-просторі лунали пісні (зокрема на вірші Валентини Михайленко), поезія та добрі слова гостей. Оплески не стихали!

Свято продовжилося щирим спілкуванням за солодким столом (одна з переможниць конкурсу, Ірина Боровська, ще й домашній кондитер, а тому вирішила привітати лауреатів тортом власного виробництва).

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю