Працював виконком

Дата: 29.09.2021 19:25

Чергове засідання виконавчого комітету провів сьогодні Коропський селищний голова Володимир Куніцин. На розгляд членів виконкому були винесені 25 питань: переважно про комунальне майно та благоустрій, а також заяви громадян.

Засідання традиційно почалося зі звіту старости. Про стан справ на території Лукнівського старостинського округу розповів Володимир Самодєлок.

Лукнівський старостинський округ налічує 787 жителів: у Лукнів – 455; у Райгородку – 226; у Жернівці – 106.

Володимир Васильович детально розповів про те, на що зосереджував увагу з початку своєї роботи старостою. З основного:

•  провели толоки у трьох селах;  до речі, в старостинському окрузі, як і у всіх інших, з цього року працює робітник з благоустрою від селищної ради. Робота його відчутна.
  • привели до належного стану пам’ятники воїнам Другої світової війни
  • відновили систему вивозу сміття (раз на 2 місяці в останню п’ятницю)
  • поставили паркан біля пам’ятника у Жернівці
  • впорядкували сміттєзвалища
  • вирішили проблему освітлення силами КП «Благоустрій Сервіс» у Райгородку
  • зробили косметичний ремонт адмінприміщення старостинського округу в Лукнові; частково  відремонтували дах адмінприміщення в Райгородку
  • облаштували пляж  на річці Старик у Райгородку
  • встановили дошки оголошень у трьох селах
  • облаштували громадський колодязь і знак в’їзду в село у Лукнові
  • вирубали кущі вздовж центральної дороги  у Жернівці
  • почали ремонт підлоги у ФАПі. До речі, на старостинський округ з обласного бюджету виділено 25 тисяч гривень – це депутатські кошти обранця облради Арсена Дідура: 16 тисяч − на лінолеум, 9 тисяч −  на вікна для ФАПу.

Староста навів і список проблем, які потребують вирішення. Наприклад, у Райгородку та Жернівці треба обгородити  кладовища, обладнати місця для виїзної торгівлі, розвісити адресні таблички; у Райгородку − встановити криту автобусну зупинку, відремонтувати обеліск,  обгородити колодязі штахетником; у Лукнові – спиляти аварійне дерево, випиляти акацію над дорогою між селами.

Словом, потреб багато, як у кожному старостинському окрузі.

За словами голови громади, зважаючи на нинішній бюджет, з якого фінансується і медицина, і все нові й нові соціальні гарантії, враховуючи підвищення цін на тепло та газ, через що нам бракує аж 8 мільйонів, зараз громада  не зможе розв’язати всі проблеми старостинських округів.

Реально допомогти може збільшення дохідної частини – через підвищення ставки орендної плати за землю до 12%. Нині цим  шляхом ідуть лише окремі компанії − найактивніше ПП «Червонянські аграрні інвестиції», ТОВ «Черешеньки». ЦЕ роблять не всі, і громада суттєво  недоотримує.

Після того як староста відзвітував, члени виконкому перейшли до розгляду питань. У результаті:

- погоджена Програма фінансування витрат на надання пільг окремим категоріям громадян за послуги зв'язку на 2021-22 роки

У держбюджеті на цей рік кошти на ці соціальні гарантії не були передбачені.

Тому тепер з бюджету громади «Укртелекому» компенсуватиметься абонплата та вартість місцевих телефонних розмов: якщо це люди з інвалідністю внаслідок війни – 100%, якщо інші категорії, які мають право на пільгу – 50%. По громаді це 70 жителів.

Обсяг фінансових ресурсів становить 66 тисяч гривень. Після погодження на виконкомі програму повинна затвердити сесія.

- погодили нову редакцію Програми фінансової підтримки комунального підприємства  «Благоустрій»

його дофінансують на 100 тисяч гривень:

• 84 тисяч – на паливно-мастильні матеріли;
  • 16 тисяч – на запчастини

В обговоренні питання голова громади доручив керівнику «Благоустрою» Юрію Прокопенку активізувати заготівлю піску на зиму; а також укладати з людьми договори на вивезення сміття. Сьогодні по Коропу укладено всього 200 таких договорів,  та й то лише 15-18% людей, які підписали договір, платять за послугу.

- погодили  нову редакцію Програми благоустрою території Коропської селищної ради на 2021 рік

Фінансування програми збільшується на 130 тисяч 300 гривень. Це співфінансування по програмі DOBRE – на роботи з облаштування тротуарів та зони відпочинку в парку.

- затвердили висновки про вартість майна для оренди (приміщення гаража в Коропі, нежитлові приміщення в Нехаївці, Рождественському, Поліському, Карильському)

- оголосили 2 аукціони з продовження договорів оренди на нежитлові приміщення (магазини) у селах Рождественське  і Нехаївка

- затвердили умови оренди нерухомого майна комунальної власності (з відділом соціального захисту, фінансовим відділом, архівом та відділом культури та туризму)

- продовжили договір  оренди майна комунальної власності селищної ради без проведення аукціону  з ТОВ «Редакція газети «Нові горизонти»

- надали дозвіл на порушення об’єктів благоустрою − на земляні та монтажні роботи, пов’язані з розриттям дорожнього покриття у Вишеньках (проведення водогону)

- погодили проєктну документацію щодо встановлення телекомунікаційного обладнання ТОВ «Лайфселл» у селі Шабалинів

- затвердили інформаційні та технологічні картки адміністративних послуг у сфері містобудування та архітектури;

- надали статус службового житла

-  передали будинок у приватну спільну часткову власність

- надали дозвіл на встановлення контейнерних майданчиків відповідно до звернення громадської організації «Майбутнє Коропщини»

В кінці затвердили орієнтовний план роботи виконавчого комітету на ІV квартал та розглянули заяви громадян.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю