Найближчими днями із  літака розкидатимуть приманки з вакциною від сказу для диких тварин

Дата: 27.09.2021 15:59

Фото без описуСьогодні, 27 вересня, в області розпочинається планова пероральна імунізація м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотоподібних собак) проти сказу.

Про це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Чернігівської ОДА, з посиланням на лист Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Вакцинація проводитиметься за допомогою літаків АН-2.

Тривалість цього процесу залежатиме від погодних умов.

Розкидання вакцини буде проводитися в лісових та сільськогосподарських угіддях на всій території області, йдеться в повідомленні.

… У розпалі – грибний сезон. В лісах багато людей. А раптом хтось знайде… Чи безпечна ця вакцина?

Це питання ми адресували Юрію Литвиненку, головному спеціалісту Коропського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

−  Для людей та тварин вона безпечна, − сказав телефоном Юрій Михайлович. – Вакцина має вигляд кубічних блістерів темно-коричневого кольору. Зверху – оболонка, принада із запахом м’яса. А всередині – пакетик із вакциною. Лисиця, єнотоподібний собака чи вовк з’їдають принаду, прокусують цей мішечок, вакцина попадає в рот, і йде імунізація.

Представник Держпродспоживслужби повідомив, що на гектар території з літака автоматично розкидається 80 таких блістерів з вакциною, та попросив не брати їх:

− Якщо в лісополосі, в лісовому масиві ви знайдете такі «кубики» −  не треба їх чіпати, хай вони залишаються для тварин.

Сектор інформаційної діяльності, програмного забезпечення
та комунікацій з громадськістю