Оцінка стану гендерної рівності в нашій громаді триває

Дата: 30.07.2021 12:40

Вчора відбулась чергова онлайн-зустріч із консультанткою з гендерно орієнтованого бюджетування Національного демократичного інституту (НДІ) Юлією Малько.  Із допомогою пані Юлії робоча група продовжила розпочату в середу самооцінку громади з точки зору гендерної рівності.

Були детально опрацьовані 9 різних сфер: охорона здоров’я, освіта,  культура та дозвілля, адміністративні послуги, соціальний захист, фізична культура і спорт, молодіжна політика, благоустрій, громадська безпека і правопорядок.

Стан гендерної рівності оцінювався з трьох точок зору: надавачі послуг, отримувачі послуг, інфраструктури.

Зокрема, для досягнення гендерної рівності інфраструктурні об’єкти мають бути доступними і безпечними для всіх; всі люди повинні мати вільний доступ до різних видів послуг. Щодо працівників – у колективних договорах чи в інших документах повинні бути прописані стандарти балансу між роботою та особистим (сімейним) життям. На все це зверталась увага під час оцінювання.

Як ми зазначали раніше, оцінка стану гендерної рівності дасть змогу сформувати План дій щодо її просування. Конкретні гендерні ініціативи нам може допомогти реалізувати Національний демократичний інститут.

Захід пройшов у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Коропська територіальна громада є партнером Програми DOBRE у Чернігівській області.